Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2015-12-04 16:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Świąteczne kiermasze w starostwie

Olsztyn24
Na kiermaszach w Starostwie Powiatowym w Olsztynie (fot. archiwum) | Więcej zdjęć »
Bombki z wiórów osikowych, drewniane świeczniki, skrzynki zdobione techniką decoupage, a przede wszystkim piękne i niepowtarzalne kartki świąteczne. To wszystko będzie można zobaczyć i kupić 7, 8 i 10 grudnia podczas kiermaszów świątecznych w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.

Kiermasze organizowane w urzędzie to już tradycja, nie mogło więc ich zabraknąć i w tym roku. Swoje mini arcydzieła zaprezentują podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Jezioranach (poniedziałek 7 grudnia, w godz. 10.00-13.00), uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach (wtorek 8 grudnia, w godz. 10.00-12.00) oraz podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Grazymach (czwartek 10 grudnia, w godz. 8.30-14.30).

Dzieci i młodzież z Żardenik do kiermaszu przygotowują się od wielu tygodni. Nauczyciele i wychowawcy dbają, by za każdym razem ozdoby były nieco inne, wzbogacając tym samym umiejętności swoich podopiecznych.
R E K L A M A
banner
- W tym roku polecamy bombki osikowe i świeczniki z drewna. Przygotowaliśmy też dużo pięknych kartek świątecznych – mówi Danuta Sibierska, dyrektor ośrodka. – Nasze dzieci bardzo się starają, a efekt ich pracy jest naprawdę wspaniały.

Środki pozyskane ze sprzedaży ozdób przeznaczone są na zakup materiałów do robienia kolejnych ozdób. Jak zaznacza dyrektor Sibierska, pieniądze są jednak sprawą drugoplanową.

– Najważniejsze jest dla nas to, że nasi uczniowie nabierają wiary we własne umiejętności. Zyskują tę świadomość, że to, co robią, ma dla innych wartość, że mogą zarobić i że ta praca ma, tak po prostu, sens. - podkreśla.

Zachęcamy do wizyty w urzędzie w dniach 7, 8 i 10 grudnia. Warto wesprzeć młodych twórców i przy okazji nabyć coś oryginalnego na lub pod choinkę.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl