Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-12-06 00:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Miejska choinka ubrana i rozświetlona

Olsztyn24
Miejska choinka na Placu Jana Pawła II 1 | Więcej zdjęć »
Już dokładnie wiadomo, po co olsztynianie od października zbierali płyty CD. Przez całą sobotę (6.12) ustawiony pod ratuszem 13-metrowy świerk ubierany był w „sukienkę” wykonaną z koronek i zużytych płyt CD przez znaną projektantkę koronkowej mody Barbarę Cały, a o godz. 18.18 włączone zostały setki małych żaróweczek, oświetlających choinkę i jej „lustrzane odzienie”.

- Inspiracją do takiej „lustrzanej” choinki była jedna z moich kreacji, którą również wykonałam ze zużytych płyt CD - powiedziała obecna przy rozświetlaniu choinki Barbara Cały. - Pomysł ubioru dla tegorocznej choinki przedstawiłam w ratuszu, gdzie został przyjęty z entuzjazmem. Ogłosiliśmy akcję zbierania niepotrzebnych już płyt CD, której efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Potrzebowaliśmy 15 tys. płyt, a zebraliśmy trzy razy tyle! Ta akcja pokazała, że Olsztyn potrafi się zintegrować wokół wspólnego celu.

Na przygotowanie „sukienki” dla miejskiej choinki Barbara Cały, zgodnie z planem, zużyła 15 tys. płyt. Płyty zostały połączone w łańcuchy i wisiory koronkowymi splotami.
R E K L A M A
banner
- Każdą z tych płyt miałam w rękach, a ich połączenia zrobiłem osobiście na szydełku - wyjaśniła pani Barbara.

Przypomnijmy jeszcze, że Barbara Cały wykonała ozdoby na miejską choinkę dwa lata temu. Wtedy w całości były to ozdoby koronkowe. W tym roku do materiałów na ozdoby dołączyły jeszcze plastikowe płyty.

- Materiały z recyklingu często wykorzystuję w swoich kreacjach - dodała Barbara Cały.

Potwierdzenia słów projektantki można szukać przynajmniej raz w roku na organizowanych w CEiIK-u pokazach szydełkowej mody, na które kreacje są przygotowywane osobiście przez Barbarę Cały. Ostatni z takich pokazów (a było ich do tej pory 9) odbył się w piątek (4.12). Tam właśnie pokazywana była sukienka wykonana z płyt CD - źródło inspiracji dla stroju tegorocznej choinki miejskiej.

Na „rozświetleniu” świątecznego drzewka obecny był także prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, który zapowiedział, że już niebawem uruchomiony zostanie świąteczny mapping ratusza, nowe, świąteczne oświetlenie otrzymają śródmiejskie ulice i fontanna w Parku Centralnym. No i oczywiście już za kilka dni (w czwartek) na Starym Mieście ruszy Warmiński Jarmark Świąteczny, gdzie jak zwykle będzie można podziwiać kolorowe iluminacje.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~widz / 2015-12-06 20:55
No proszę jaka piękna choinka! Można.Można. Dziękujemy panie Prezydencie! Taką piękną i z roku na rok piękniejszą miło jest oglądać w naszym mieście. Pamiętam,że do 2006 roku pod ratuszem stał przysłowiowy badyl. O ładniejszą walczyła ówczesna radna, teraz społecznik pani Elżbieta Fabisiak.Nie była to łatwa walka. Pamiętam, że była za ten pomysł atakowana.W porozumieniu z Liceum Sztuk Plastycznych dopięła swego. Dzisiaj gratulacje dla pani Barbary Cały za cudowne szydełkowe ozdoby. Byłem, widziałem.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Rozświetlenie miejskiej choinki w Olsztynie

05-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl