Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Dywity | 2015-12-12 01:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Młodzi poszli śladami legend Zientary-Malewskiej

Olsztyn24
Popiersie Marii Zientary-Malewskiej przed jej domem w Brąswałdzie
Premiera reportażu filmowego „Warmia zaprawiona kawą” o Marii Zientarze-Malewskiej, wystawa zdjęć, czy prezentacja mapy miejsc z legend słynnej warmińskiej poetki – tak będzie wyglądało podsumowanie projektu „Cyfrowy świat na sztaludze – śladami legend Marii Zientary-Malewskiej”, które odbędzie się w sobotę 12 grudnia o godz. 15.30 w Brąswałdzie.

W projekt przypominający zasłużoną warmińską poetkę Marię Zientarę-Malewską zaangażowało się 10 gimnazjalistów z gminy Dywity. To już szósta edycja „Cyfrowego świata na sztaludze”, który zrealizowało stowarzyszenie „Nasze dzieci” z Dywit.

- Tematem przewodnim tegorocznej edycji projektu były słynne już baśnie i legendy warmińskiej poetki – mówi Mariola Grzegorczyk, koordynatorka projektu.
R E K L A M A
banner
Na początku młodzi ludzie poznawali najsłynniejsze legendy poetki i sprawdzali w jakich miejscach się działy. Potem był szybki kurs fotografii, obróbki zdjęć i wyjazdy plenerowe w miejsca opisane w legendach m.in. do Brąswałdu, Wadąga, Bukwałdu, czy Lasu Miejskiego w Olsztynie.

Gimnazjaliści podczas wyjazdów fotografowali przyrodę i plenery i to właśnie te zdjęcia będzie można obejrzeć podczas podsumowania projektu, które odbędzie się w sobotę 12 grudnia o godz. 15.30 w Izbie Pamięci Marii Zientary-Malewskiej. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć mapę miejsc „legendarnych”, a swoją premierę będzie miał 15-minutowy reportaż filmowy „Warmia zaprawiona kawą” o poetce, w którym wystąpili Maria Surynowicz, bratanica poetki i Warmiak Robert Pieczkowski.

- Film był dodatkowym elementem, który z własnej inicjatywy zrealizowało dwóch uczniów Kacper Kleszczyński i Jakub Wieremiejczyk wraz z instruktorem Arkiem Dziczkiem – mówi Mariola Grzegorczyk. – Prace nad zdjęciami i montażem trwały ponad miesiąc.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl