Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras./MC | 2015-12-22 19:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Prezydent podsumował mijający rok

Olsztyn24
Prezydent podsumował mijający rok | Więcej zdjęć »
Trudne miesiące, ale z perspektywą lepszej przyszłości - tak można podsumować kończący się rok w Olsztynie. Piotr Grzymowicz opowiedział dzisiaj (22.12) podczas spotkania z dziennikarzami, o zrealizowanych zadaniach i planach na przyszłość.

Tak intensywnego inwestycyjnie roku w Olsztynie nie było od dekad. Wystarczy wymienić największe w powojennej historii zadanie wartości niemal pół miliarda złotych, czyli modernizację transportu publicznego.

- Ale to nie tylko tramwaje - podkreśla prezydent Piotr Grzymowicz. - Zmodernizowaliśmy i wybudowaliśmy od podstaw kilometry podziemnych instalacji oraz dróg. Olsztynianie zyskali biletomaty i system informacji przystankowej, wkrótce na nasze ulice wyjadą kolejne nowoczesne autobusy. Nowoczesny charakter, przyjazny pieszym i rowerzystom, zyskało także Śródmieście.
R E K L A M A
banner
Przyjazne mieszkańcom stało się także Jezioro Ukiel. Największy olsztyński akwen zyskał nowoczesną infrastrukturę, którą od początku docenili zarówno miejscowi, jak i przyjezdni. Tej ważnej dla ludzi przestrzeni jest jednak więcej - kolejne ulice zyskują alejowy charakter, powstały kieszonkowe parki, m.in. przy ul. Kętrzyńskiego i Dąbrowszczaków, nowe parki i place zabaw.

Najmłodsi i ich rodzice mogą się cieszyć nie tylko z placów zabaw. Także z bardziej dostępnych przedszkoli.

- Te placówki muszą służyć naszym mieszkańcom przez cały rok - przypomniał włodarz. - I o tym już zdecydowaliśmy, że będą do dyspozycji nie tylko przez 10 miesięcy, a przez 12. Pracujący rodzice powinni mieć gdzie pozostawić najmłodsze pociechy.

Olsztyn otwiera się też na mieszkańców. Powołane zostały Rada Olsztyńskich Seniorów oraz Rada Sportu, olsztynianie wypowiadają się też na temat inwestycji - zarówno przy okazji konsultacji społecznych, jak i budżetu obywatelskiego.

W ostatnim roku do Olsztyna trafiło kilkanaście nagród i wyróżnień. To m.in. Top Inwestycje Komunalne 2015 i Kryształowa Cegła w Konkursie „Dom 2015” za Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”, „Wydarzenie Lata 2015” magazynu Brief za siatkarski Grand Slam i „Kryształy Przetargów Publicznych” za Park Centralny.

A co w kolejnych miesiącach? Przede wszystkim inwestycje drogowe, czyli skomunikowanie układu drogowego z obwodnicą oraz projekty modernizacji ulic Partyzantów i Sybiraków. Poza tym będą trwać przygotowania do zadań sportowych związanych z nowym stadionem i przebudową hali Urania. Nie zabraknie też wydarzeń skierowanych do olsztynian i przyjezdnych.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl