Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-12-29 22:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka z rozmachem wkroczyło w kulturalną przestrzeń Olsztyna

Olsztyn24
Laureaci nagród Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka | Więcej zdjęć »
Bardzo uroczysty charakter miała inauguracja działalności nowego olsztyńskiego stowarzyszenia kulturalnego - Pro Kultura i Sztuka. Inauguracyjna gala, połączona z wręczeniem pierwszych nagród artystycznych przyznanych przez stowarzyszenie, odbyła się we wtorkowy (29.12) wieczór w sali pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium.

Stowarzyszenie założyli ludzie znani w olsztyńskim środowisku kulturalnym. We władzach organizacji znaleźli się: Elżbieta Mierzyńska - prezes, Tomasz Żurawlew - wiceprezes, Teresa Beata Bogusz (skarbnik) i Teresa Przyczyna (sekretarz). Na liście członków są m.in. Angelika Saniewska-Obarek, Ewa Fronczkowak, Tomasz Śrutkowski, Łukasz Pierechod, Piotr Pancer, Henryk Cirut, Tadeusz Machela, Walerian Ostrowski, Andrzej Mierzyński, Janusz Cygański, Janusz Połom.

Celem stowarzyszenia jest upowszechnianie kultury, prezentowanie lokalnych artystów, opiniowanie spraw z zakresu kultury, nagradzanie twórców. I właśnie wręczenie dwóch nowych nagród artystycznych: „Talent Olsztyna 2015” i „Uskrzydleni 2015” było kluczowym momentem gali.
R E K L A M A
banner
Nagrodę „Talent Olsztyna 2015” odebrał Łukasz Jędrys, wokalista i kompozytor piosenki artystycznej, laureat konkursów w kraju, w tym tegorocznego Konkursu im. Jacka Kaczmarskiego, znany także z piosenek śpiewanych przy gitarze na ulicach Starego Miasta w Olsztynie. Nagrodę ufundował Prezydent Olsztyna, a wręczyłą ją Gabriela Konarzewska - dyrektor wydziału kultury i ochrony zabytków olsztyńskiego ratusza.

Nagrodę „Uskrzydleni 2015” stowarzyszenie przyznało zespołowi Zielone Ludki z Działdowa występującemu w składzie: Michał Radzimiński - wokal, gitara, syntezatory; Marek Radzimiński-Karpiński - perkusja, syntezatory oraz Zbyszek Gosik – bass. Zespół gra elektronicznego rocka, a swój styl grania nazwali „wczesny retinoll”. Zespół gra wszędzie - od zaułków i ulic, pod różne sceny muzyczne. W tym roku dotarł do półfinału telewizyjnego konkursu Must Be The Music. Nagrodę dla zespołu ufundowało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie, a wręczył ją prezes firmy Wiesław Pancer.

Nagrodzeni pochwalili się swoimi talentami, dając w planetarium krótkie koncerty.

Więcej o przebiegu gali na naszych fotografiach i filmach, które udostępniamy w sieci.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [10]
~paolo85 / 2016-01-07 23:57
Pan "bywalec", zapewne salonowy, ryknął jak lew, ale jak widać po "mądrym" wpisie - jaki bywalec, taki lew... Pani Ela trochę marudzi i chyba nie chce zrozumieć, że tego typu miejsca pozwalają na komentowanie bez podawania nazwiska no i coś chwalących Pani Ela nie wzywa do "objawienia" się. Jak chce się być celebrytą to trzeba umieć przyjąć także krytykę, zwłaszcza pod tego typu tekstem napisanym jakby na zamówienie, gdzie chyba ponad połowa jest o stowarzyszeniu i jego dzielnych członkach, którzy "z rozmachem wkroczyli...". Co do jednego się zgadzamy - artystom należą się nagrody!
~fan / 2016-01-05 08:40
A ja spostrzeżenie mam takie - trzeba wspierać artystów z drugiego planu, bo inaczej będą tu zawsze ci sami przez 100 lat, bezbłędni i uwielbiani, jak Czerwony Tulipan, Andrzejczyk, Raduszkiewicz. A wtedy zrobi się nudno. Zatem popieram nagrody dla Zielonych Ludków i Łukasza Jędrysa. Do stowarzyszenia - szukajcie dalej podobnych.
~optymista / 2016-01-04 19:52
To jacys tetrycy chyba bawia sie w krytyke pod tekstem przy ktorym trzeba gratulowac artystom. Ja gratuluje. A jak ktos chce dzialac na ich rzecz, to niech dziala bo to jest elementem budujacym jakis pozytyw. Tyle.
~do zz / 2016-01-04 16:40
Sprawdź człowieku ile organizacji (i ci sami ludzie) działa i jako stowarzyszenie i jako fundacja. Przykłady , świetne, nic do zarzucenia: Borussia, Banki Żywności...(są i jako stowarzyszenie i jako fundacja). To normalne, że zawiązuje się organizacje w formule, która odpowiada celom i planom rozwoju. Nie ma w tym nic sensacyjnego. Może też przypomnieć, że zmiany w organizacjach wnosi się przez wniosek do sądu? Załóż organizację, sprawdź jak to działa, pokaż KRS i cele działania, potem pogadamy.
~Wyjaśniam / 2016-01-04 16:31
Nie było Stowarzyszenia Środowisk Twórczych, była Fundacja Środowisk Twórczych i prawnie nadal jest, ale nie działa, bo wyczerpała swoje możliwości w tej formule (Zgromadzenie Fundatorów od roku nie powołało nowego zarządu, zawieszono działalność). Stowarzyszenie zawiązało grono ludzi, które chce podziałać w dziedzinie kultury w nowej (i prostszej) organizacji. Utworzyło je 18 osób i ma do tego prawo w wolnym kraju. Zależeć im będzie wyłącznie na prezentowaniu artystów i sztuki tworzonej lokalnie. O pieniądze publiczne może natomiast ubiegać się KAŻDA organizacja, proszę złożyć wymagany wniosek! Artystom należą się zaś brawa i nagrody - proszę, skupmy się raczej na tym, bo tego artyści są warci. Stowarzyszenie sobie grosza nie zagarnęło, a społecznie własnej pracy dołożyło jeszcze więcej niż anonimy myślą - jeśli w ogóle myślą. Przepraszam artystów za te gorzkie słowa, jakie przy okazji relacji z pięknego wieczoru się wdarły. Z poważaniem - Elżbieta Mierzyńska * A swoją drogą, to co takiego robię źle, że tu dostaję zawsze w łeb? Niech anonim jeden z drugim objawi się z nazwiska i po prostu powie mi to w oczy, bo uwierzyć mi trudno, że nie ma większych tematów do krytyki, ponieważ nawet ja, prawie ślepa, je dostrzegam.
~bywalec / 2016-01-04 08:41
Do "paolo85": Puknij się mocno w swoją p u s t ą główkę zanim napiszesz coś głupiego!
~zz / 2016-01-02 23:20
przefarbowali sie
~paolo85 / 2016-01-02 18:38
Może i warto, ale w artykule nic takiego nie wyczytałem, a z powyższego wpisu wynika tylko, że "uderz w stół, a..." wiadomo kto się odezwie. Nie zmieniam negatywnej oceny zaprezentowanej w tekście formy działalności i promowania się stowarzyszenia.
~ / 2016-01-02 11:30
STOWARZYSZENIE ŚRODOWISK TWÓRCZYCH W OLSZTYNIE przekształciło się teraz w Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka, może warto przyjżeć się bliżej o co chodzi...
~paolo85 / 2016-01-01 18:25
To się stowarzyszenie napracowało, że ho ho! A nagrody to z naszych podatków rozdali, bo Prezydent i dyr. Pancer to skąd niby wzięli kaskę? A nie łaska sponsorów poszukać, trochę wysilić się?! No i dający kasę i jeden z członków stowarzyszenia mają te same nazwiska... Jak dla mnie to żenująca informacja i raczej kompromitująca stowarzyszenie niż dająca powód do dumy. Nic jeszcze nie zrobili, a już się chwalą, że rozdają narody. Jedyne brawa należą się artystom!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wręczenie nagród Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka w Olsztynie

29-12-2015

image galeria
Gala Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka w Olsztynie

29-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl