Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-01-07 16:05 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie uruchomiono punkty bezpłatnych porad prawnych

Olsztyn24
Głos zabiera radca Maria Tomułowicz | Więcej zdjęć »
Od początku tygodnia w Olsztynie działa siedem punktów bezpłatnych konsultacji. Dla wielu osób to jedyna możliwość uzyskania porady prawnej. Nieodpłatna pomoc formalnie proponowana jest od 1 stycznia. Jednak ze względu na dłuższy weekend pierwsze poradnie zostały uruchomione 4 stycznia.

- To zlecone przez rząd zadanie - wyjaśniał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podczas dzisiejszej (7.01) konferencji prasowej na temat uruchomienia nowych punktów porad na terenie miasta. - Trzy poradnie prowadzą adwokaci wskazani przez Okręgową Izbę Radców Prawnych i Okręgową Izbę Adwokacką, cztery kolejne przez wybrane w konkursie organizacje pozarządowe.

Poradnie działają średnio przez pięć dni w tygodniu, po pięć godzin. Ich wykaz, adresy, numery telefonów oraz godziny otwarcia można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta oraz na jednej z fotografii ilustrującej ten artykuł.

Świadczona pomoc dotyczy szerokiej gamy zagadnień. Są jednak i takie, które zostały wyłączone z działalności poradni - prawo celne, podatkowe, dewizowe, handlowe i działalność gospodarcza (wyjątkiem jest uzyskanie pomocy w przygotowaniu formalnym do rozpoczęcia takiej działalności). Ponadto pomoc tę mogą uzyskać tylko określone w ustawie grupy osób.
R E K L A M A
banner
- To osoby poniżej 25. i powyżej 65. roku życia - powiedziała dyrektor Biura ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Monika Michniewicz. - Poza tym to weterani, posiadacze karty dużej rodziny, a także ci, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy uzyskali jakąkolwiek decyzję o świadczeniach z ośrodka pomocy społecznej.

- Przychodzą mieszkańcy z przeróżnymi problemami - stwierdziła radca prawny Maria Tomułowicz. - Był pan, który prosił o napisanie odwołania od decyzji o cofnięciu zasiłku rehabilitacyjnego. Inna osoba chciała wsparcia w sprawach administracyjnych.

Dotychczas z propozycji skorzystało kilkanaście osób.

Więcej informacji na temat tego przedsięwzięcia dostępnych jest w zapisie wideo z dzisiejszej konferencji, który wkrótce udostępnimy. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja ws. punktów pomocy prawnej w Olsztynie

07-01-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl