Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-01-11 19:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn najlepiej oświetlony

Olsztyn24
W energooszczędne oświetlenie wyposażona jest m.in. ul. Obiegowa
O tym, że stolica Warmii i Mazur jest coraz nowocześniejsza, przekonują kolejne nagrody. Tym razem nasze miasto docenili specjaliści od oświetlenia. Właśnie rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu wyniki konkursu „Najlepiej oświetlona Gmina i Miasto 2015 r.” Według przedstawicieli Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego, na ten tytuł zasłużył właśnie Olsztyn.

Stolicę regionu doceniono za inwestycje oświetleniowe zrealizowane przy okazji modernizacji transportu zbiorowego oraz zagospodarowania brzegów jez. Ukiel. Poza zasięgiem tych zadań, jurorzy podkreślili m.in. energooszczędność. Przypomnijmy - zastosowana została technologia, która ogranicza natężenie światła, jeśli pobliżu nie ma pieszych, rowerzystów albo przejeżdżających aut.

- Ta nagroda bardzo nas cieszy - przyznaje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Od dawna w naszych działaniach kierujemy się dbałością o środowisko. Co ważne, nie cierpi na tym bezpieczeństwo użytkowników dróg i chodników. W końcu stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania, co ma wpływ na postrzeganie naszego miasta.
R E K L A M A
banner
Olsztyn ma szansę na jeszcze jedną nagrodę związaną z oświetleniem. Dzisiaj (11.01) skończyło się regionalne głosowanie w konkursie „Świeć się z Energą”. We wtorek (12.01) powinniśmy dowiedzieć się, czy nasz miasto będzie rywalizować w etapie ogólnopolskim tego konkursu.

Komentarze [1]
~allensteiner / 2016-01-12 22:38
Przyjemnie czytać o zaszczytach, które spadają na Olsztyn. Zapewne miasto zakupiło większą ilość lamp, żarówek i innych urządzeń. Ale mało kto wałęsa się wieczorami po torach tramwajowych lub nad jeziorem. Może warto następnym razem złożyć większe hurtowe zamówienie na potrzeby oświetlenia przejść dla pieszych?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl