Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-01-11 19:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn najlepiej oświetlony

Olsztyn24
W energooszczędne oświetlenie wyposażona jest m.in. ul. Obiegowa
O tym, że stolica Warmii i Mazur jest coraz nowocześniejsza, przekonują kolejne nagrody. Tym razem nasze miasto docenili specjaliści od oświetlenia. Właśnie rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu wyniki konkursu „Najlepiej oświetlona Gmina i Miasto 2015 r.” Według przedstawicieli Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego, na ten tytuł zasłużył właśnie Olsztyn.

Stolicę regionu doceniono za inwestycje oświetleniowe zrealizowane przy okazji modernizacji transportu zbiorowego oraz zagospodarowania brzegów jez. Ukiel. Poza zasięgiem tych zadań, jurorzy podkreślili m.in. energooszczędność. Przypomnijmy - zastosowana została technologia, która ogranicza natężenie światła, jeśli pobliżu nie ma pieszych, rowerzystów albo przejeżdżających aut.

- Ta nagroda bardzo nas cieszy - przyznaje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Od dawna w naszych działaniach kierujemy się dbałością o środowisko. Co ważne, nie cierpi na tym bezpieczeństwo użytkowników dróg i chodników. W końcu stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania, co ma wpływ na postrzeganie naszego miasta.
R E K L A M A
banner
Olsztyn ma szansę na jeszcze jedną nagrodę związaną z oświetleniem. Dzisiaj (11.01) skończyło się regionalne głosowanie w konkursie „Świeć się z Energą”. We wtorek (12.01) powinniśmy dowiedzieć się, czy nasz miasto będzie rywalizować w etapie ogólnopolskim tego konkursu.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl