Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-01-15 13:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Koncert i folder na miejską inaugurację Roku Feliksa Nowowiejskiego

Olsztyn24
Popiersie Feliksa Nowowiejskiego w Salonie Muzycznym w Barczewie
W najbliższy poniedziałek (18.01), o godzinie 18.00, w dawnej sali sesyjnej olsztyńskiego ratusza miasto zainauguruje obchody roku Feliksa Nowowiejskiego. Z tej okazji odbędzie się specjalny koncert.

Ustanowienie Feliksa Nowowiejskiego patronem 2016 roku Sejm przegłosował pod koniec grudnia 2015 roku. W uchwale napisano m.in., że decyzję taką podjęto „w przekonaniu o szczególnym znaczeniu dorobku tego wybitnego kompozytora, dyrygenta, pedagoga, organisty wirtuoza, organizatora życia muzycznego i szambelana papieskiego. Artysta był autorem wielu pieśni patriotycznych, które umacniały tożsamość narodową Polaków”.

Nowowiejski urodził się w obecnym Barczewie, ale swoje piętno odcisnął także na Olsztynie. Był tu m.in. organistą w kościele św. Jakuba. Na potrzeby plebiscytu 1920 roku skomponował także Hymn Warmiński, który od 2000 roku jest oficjalnym hymnem miasta i rozbrzmiewa z ratusza.
R E K L A M A
banner
I to właśnie w magistracie miasto zainauguruje obchody roku tego nietuzinkowego artysty. Muzyczną podróż przez dzieła Nowowiejskiego zapewni Olsztyński Chór „Bel Canto” pod dyrekcją Jana Połowianiuka. W programie koncertu są pieśni na chór mieszany a` cappella, obrazujące różne oblicza twórczości kompozytora. Mocno wyeksponowana jest tematyka patriotyczna.

Muzyka to jednak nie wszystko. Przy okazji koncertu zaprezentowany zostanie folder poświęcony Nowowiejskiemu. W nim m.in. informacje o życiu i twórczości artysty.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl