Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email MBM | 2016-01-15 16:46 | Rozmiar tekstu: A A A

By ferie były bezpieczne

Olsztyn24
„Bezpieczne ferie” nad jeziorem Pisz w Tumianach (fot. KM PSP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pod hasłem „Bezpieczne ferie” nad jeziorem Pisz w Tumianach koło Barczewa odbył się pierwszy z czterech festynów dla młodzieży. Organizatorzy zadbali o to, by działania edukacyjne pogodzić z dobrą zabawą. Największą atrakcją okazały się pokazy policji, straży pożarnej i ratownictwa medycznego z wykorzystaniem poduszkowca i sań lodowych. Na brak zainteresowania nie mogli też narzekać leśnicy; przygotowane przez nich stoisko z materiałami o ekologii i bezpieczeństwie w lesie przeżyło istne oblężenie.

- Chodzi nam o to, by uświadomić dzieciom i młodzieży, że udane ferie to przede wszystkim ferie bezpieczne. Zamarznięty akwen nie jest miejscem odpowiednim do zabawy. Dlatego chcemy pokazać, jakie zachowanie stwarza zagrożenie i co należy robić, gdy się znajdziemy w niebezpiecznej sytuacji – mówił Zbigniew Załuski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.

- Staramy się zachęcać dzieci, by ślizgały się w miejscach bezpiecznych, na przykład na sztucznych lodowiskach w miastach i we wsiach. Wejście na lód zawsze niesie ze sobą zagrożenie – przestrzegał mł. bryg. Sławomir Filipowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
W imprezie w Tumianach wzięło udział około 420 dzieci ze szkół z gminy Barczewo i Purda. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pokaz tresury psów policyjnych. Funkcjonariusze tłumaczyli, jak należy się zachować w przypadku kontaktu z agresywnym czworonogiem. Największe emocje wzbudziła zainscenizowana akcja ratowania człowieka, pod którym załamał się lód. Była to też dobra okazja, by zauważyć jak dużo zależy od zgrania działań odpowiednich służb.

Uczniowie mogli od razu sprawdzić, ile wiedzy na temat bezpieczeństwa zostało im w głowach. W przeprowadzonych konkursach nie zabrakło nagród w postaci kamizelek odblaskowych, kubeczków, czy kalendarzy Każde dziecko dostało też opaskę odblaskową na rękę. Mimo tego, że pogoda dopisała, chłód dał się trochę we znaki. Na szczęście organizatorzy pomyśleli o ognisku z kiełbaskami i gorącej herbacie.

Jak się okazuje, zimowe festyny edukacyjne z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Najlepszym dowodem na sens ich organizowania jest to, że od czterech lat nie odnotowano podczas ferii żadnego zdarzenia na zamarzniętym akwenie, w którym zostałoby poszkodowane dziecko.

Organizatorzy wydarzenia to Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Olsztynie oraz OSP Barczewo, OSP Dobre Miasto, OSP Olsztynek i OSP Kobułty, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie oraz Nadleśnictwa: Olsztyn, Olsztynek, Wipsowo, Wichrowo, Jagiełek, Kudypy i Nowe Ramuki. Współorganizatorzy: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, Samorządy Gmin Powiatu Olsztyńskiego.

Partnerami są Wytwórnia Octu i Musztardy Octim Sp.z o.o. z Olsztynka, Zakłady Tymbark SA oddział Olsztynek, Warmia – Zakłady Mięsne w Biskupcu, Spółdzielnia Handlowo – Produkcyjna Olsztynek, Zakład Masarski „Tomuś”.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.