Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-01-18 15:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Podpisano umowę ws. organizacji „V Majówki z łukiem i koniem”

Olsztyn24
Od prawej: Michał Sanczenko i dyrektor Szymon Drej podpisują umowę | Więcej zdjęć »
W sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku Szymon Drej odpisał dzisiaj (18.01) umowę o współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Łucznictwa Konnego oraz firmą AMM Archery reprezentowanymi przez Michała Sanczenko przy organizacji „V Majówki z łukiem i koniem”. W spotkaniu uczestniczyła wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk.

Tegoroczna „Majówka z łukiem i koniem” odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 4 maja. Według organizatorów przedsięwzięcia impreza ta będzie istotnym punktem na mapie kulturalnej województwa i przyczyni się do promocji regionu na skalę ogólnoeuropejską, ponieważ posiada status Pucharu Europy w łucznictwie konnym (European Grand Prix Series 2016). Oznacza to, że wśród uczestników wydarzenia można spodziewać się kwiatu międzynarodowego łucznictwa oraz międzynarodowej publiczności.

Inauguracja cyklu European Grand Prix Series czyli drużynowego Pucharu Europy odbyła się w 2014 roku. Po raz pierwszy w Europie, czteroosobowe drużyny z Polski, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Finlandii rywalizowały wciągu całego sezonu w dwóch lub trzech konkurencjach łucznictwa konnego. W roku 2015 dołączyły kolejne kraje - Niemcy, Francja i Węgry. Do tegorocznej edycji być może (w trakcie sezonu) dołączą do rozgrywek jeszcze dwie drużyny z Luksemburga i Belgii. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Szwed Emil Eriksson (obecny Mistrz Świata), dla którego inspiracją były wielokrotne udziały w polskich zawodach oraz dyskusje prowadzone z zawodnikami.
R E K L A M A
banner
W tym roku na Polach Grunwaldu ponownie zobaczymy zawodników z 6. krajów, którzy będą rywalizowali o pierwsze małe punkty w drodze do zdobycia Pucharu Europy. Ogólne zasady rozgrywek zakładają, iż w ciągu roku powinny odbyć się minimum trzy edycje: wiosną, latem i jesienią. Każdy organizator musi zapewnić rozegranie dwóch konkurencji obowiązkowych (koreańskiej i węgierskiej) oraz może zaproponować maksymalnie dwie dodatkowe, wedle własnego uznania.

Polska jest znana w świecie łucznictwa konnego jako doskonały gospodarz dużych imprez sportowych. Stąd też Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, firma z branży łucznictwa konnego AMM Archery praz Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego podjęli się trudu organizacji kolejnych zawodów European Grand Prix Series.

W zeszłym roku na przełomie kwietnia i maja na Polach Grunwaldu podczas czwartych już Międzynarodowych Zawodów Łucznictwa Konnego zmagało się o pierścień łuczniczy Dżelaledina oraz zwycięstwo w Pucharze Europy aż 46 zawodników z 9 krajów. Grunwaldzkie zawody znane są już na całym świecie i cieszą się dużą renomą. Przekłada się to na tak duże zainteresowanie, że organizatorzy byli zmuszeni w pewnym momencie zamknąć listy zgłoszeń. Dla zawodników przygotowano trzy konkurencje – węgierską, koreańską oraz grunwaldzką (na zasadach toru polskiego).

Nasza drużyna aż sześciokrotnie zajmowała pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach, raz była druga, a dwukrotnie trzecia. W klasyfikacji generalnej poszczególnych zawodów zawsze jednak zajmowała pierwsze miejsca. Naszym zawodnikom udało się również ustanowić najwyższe wyniki drużynowe w konkurencjach węgierskiej (Grunwald) i koreańskiej (Gauchoux).

Poza zawodami Pucharu Europy równolegle, w tych samych konkurencjach, będą rywalizowali czołowi zawodnicy z Polski i zagranicy. Na Polach Grunwaldu po raz kolejny zostaną rozegrane Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego czyli „Majówka z łukiem i koniem 2016”. W długi weekend majowy organizatorzy spodziewają się w sumie ponad 40 zawodników z takich krajów jak: USA, Iran, Turcja, Grecja, Szwajcaria, Ukraina i Malezja oraz 6 krajów biorących udział w Pucharze Europy.

Główną nagrodą są trzy bogato zdobione pierścienie łucznicze – zekiery Dżelaledina, dowódcy wojsk tatarskich z bitwy pod Grunwaldem.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podpisanie umowy ws. organizacji „V Majówki z łukiem i koniem”

»

18-01-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl