Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Joanna Mieszczyńska | 2016-01-18 15:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Szkolna telewizja FROG13 podglądała ekipę telewizyjną TVP3 przy pracy

Olsztyn24
(fot. Gimnazjum nr 13 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W piątek (15.01) w Gimnazjum nr 13 gościła ekipa telewizyjna, która nagrywała realizowany przez uczniów warsztat pt. „Czy mogła istnieć miłość w obozie w Auschwitz? (Romeo i Julia w Auschwitz)”. Zajęcia warsztatowe są elementem projektu „Bezpieczna różnorodność na Warmii i Mazurach”, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia”, Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie i Telewizję Polską Oddział Terenowy w Olsztynie w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Szkolny projekt stanowi integralną część większego programu edukacyjnego – Przywróćmy Pamięć. Obecna edycja programu realizowana jest przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Polsce w ramach partnerstwa z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz dzięki wsparciu Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny. Oba te projekty realizowane są w Gimnazjum nr 13 od września 2015 r. Zajęcia odbywają się cyklicznie po lekcjach w piwnicy szkolnej, w której mamy robocze pomieszczenie.

Ekipa telewizyjna z dziennikarką Anetą Olender nagrała przygotowania do zajęć, a także warsztat, oraz przeprowadziła z uczestnikami krótkie wywiady, pytając o cel i tematykę zajęć oraz wrażenia z realizacji projektu.
R E K L A M A
banner
W gimnazjum budowana jest makieta obozu. 31 marca w przygotowanej scenografii przedstawiony zostanie zaproszonym gościom i uczniom szkoły montaż słowno–muzyczny oparty o materiały archiwalne Muzeum Auschwitz, teksty źródłowe Instytutu Pamięci Narodowej i film dokumentalny TVP.

Nagraniu warsztatów towarzyszyła ekipa szkolnej telewizji. FROG13 to Fabryka Ruchomych Obrazów Gimnazjum nr 13, inaczej mówiąc - szkolna telewizja redagowana przez uczniów pod opieką nauczyciela Krzysztofa Legowicza. Cykl „uczymy się przez doświadczenie” umożliwia uczniom podglądanie fachowców w pracy. Gimnazjaliści przeprowadzili wywiad z dziennikarką TVP3, a także z uczestnikami warsztatów, a następnie wysłuchali praktycznych rad od dźwiękowca i kamerzysty. Było to cenne praktyczne doświadczenie.

Z ekipą telewizyjną ponownie spotkamy się w marcu na oficjalnej prezentacji projektu. Mam nadzieję, że uczestnicy warsztatów i FROG13 oswoili się nieco z kamerą i czekają na kolejne spotkanie.

Joanna Mieszczyńska


Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl