Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2016-01-18 21:38 | Rozmiar tekstu: A A A
Uczniowska akcja „Bezpieczny lód”

Ratowniczy pokaz nad jeziorem Limajno

Olsztyn24
Ratowniczy pokaz nad jeziorem Limajno (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ponad 70 uczniów ze szkół podstawowych z Dywit, Tuławek i Spręcowa (klasy IV-V) wzięło udział w czwartej edycji akcji „Bezpieczny Lód”, która odbyła się dzisiaj (18.01) nad Jeziorem Limajno w gminie Dobre Miasto.

W festynie edukacyjnym w miejscowości Swobodna wzięło udział ponad 400 uczniów ze szkół podstawowych z gmin Dywity, Dobre Miasto, Świątki i Jonkowo. Uczniowie zobaczyli,  jak zachowywać się, gdy pod kimś załamie się lód, strażacy urządzili pokazy z saniami lodowymi, a policjanci z użyciem poduszkowca Anakonda przeprowadzili pozorowaną akcję pomocy topiącej się osobie. Dzieci miały też okazję dowiedzieć się, jak zachowywać się w przypadku napotkania agresywnego psa.

– Chodzi nam o to, by uświadomić dzieciom i młodzieży, że udane ferie to przede wszystkim ferie bezpieczne. Zamarznięty akwen nie jest miejscem odpowiednim do zabawy. Dlatego chcemy pokazać, jakie zachowanie stwarza zagrożenie i co należy robić, gdy się znajdziemy w niebezpiecznej sytuacji – mówi Zbigniew Załuski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Organizatorami akcji „Bezpieczny Lód – Bezpieczne Ferie” są Starostwo Powiatowe w Olsztynie, KMP Olsztyn, KM PSP Olsztyn. Akcja nie byłaby możliwa bez wsparcia OSP z terenu gmin powiatu olsztyńskiego, a także nadleśnictw: Kudypy, Wichrowo, Wipsowo, Olsztyn, Olsztynek, Jagiełek i Nowe Ramuki. Wkład finansowy w festyny wniosły też wszystkie gminy powiatu, w tym Gmina Dywity. Za udzielanie pomocy przedmedycznej odpowiadali ratownicy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, a za nagłośnienie Wydział Łączności KWP Olsztyn.

– Takie akcje są potrzebne i na pewno przydadzą się dzieciom w bezpiecznym spędzeniu ferii zimowych – uważa Magdalena Wrzosek, dyrektor SP w Spręcowie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~m6 / 2016-01-19 21:03
Brawo Nadleśnictwo Kudypy
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl