Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-01-24 00:01 | Rozmiar tekstu: A A A

I Regionalny Trójbój Siłowy rozegrano w Body Perfect

Olsztyn24
I Regionalny Trójbój Siłowy w Body Perfect w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Siedemdziesięcioro zawodników i zawodniczek zgłosiło swój udział w rozegranym dzisiaj (23.01) w olsztyńskim klubie Body Perfect Regionalnym Trójboju Siłowym. Jak zapewniają organizatorzy - były to pionierskie zawody w tej dyscyplinie sportów siłowych w Olsztynie, a nawet w całym regionie Warmii i Mazur.

- Te zawody są wyjątkowe, jesteśmy pierwszymi w Olsztynie, i chyba także w całym województwie, którzy odważyli się zorganizować takie zawody - powiedział nam Arkadiusz Jakubiak, instruktor w Body Perfect. - Organizacja zawodów w trójboju siłowym nie jest łatwa, bo trzeba spełnić wiele szczegółowych wymagań określonych przez międzynarodową organizację sportów siłowych IPF (International Powerlifting Federation - red.). I chociaż nasi instruktorzy posiadają uprawnienia sędziowskie, to dla zapewnienia najwyższego poziomu zawodów zaprosiliśmy do Olsztyna doświadczonych zawodników, instruktorów i sędziów trójboju siłowego Kamila Kaczwarę i Pawła Pawlaka z Poznania.

Tak naprawdę Regionalne Trójbój Siłowy rozegrano w dwóch kategoriach: w klasycznym trójboju siłowym i w trójboju dla kobiet.
R E K L A M A
banner
Klasyczny trójbój siłowy to dyscyplina przeznaczona przede wszystkim dla mężczyzn. Dzisiaj znalazły się jednak dwie odważne panie, które postanowiły rywalizować z mężczyznami. Uczestnicy tej dyscypliny mieli do wykonania trzy „boje”: przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi na klatkę piersiową oraz martwy ciąg, czyli opuszczania sztangi do i jej podnoszenie. Zwyciężał ten z zawodników, który we wszystkich bojach łącznie udźwignął sztangę i ciężarki o największej wadze.

Na trójbój siłowy dla pań składały się trzy ćwiczenia wytrzymałościowe: deska, czyli utrzymywanie się w podporze na łokciach i stopach; krzesełko, czyli utrzymywanie się w przysiadzie oraz przysiad-wyskok. W tych zawodach liczył się nadłuższy czas wykonania dwóch pierwszych konkurencji, a przy trzeciej - największa liczba zrobionych wyskoków i przysiadów.

Najlepsi w dzisiejszych zawodach otrzymali puchary, medale i dyplomy, ale nie to było dla nich najważniejsze.

- Uprawiający trójbój siłowy to ludzie z pasją i nie walczą dla pucharów i medali - powiedział Arkadiusz Jakubiak. - Walczą dla samych siebie, chcą sprawdzić ile są warci i... jak silną mają konkurencję.

Po zawodach ich uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu treningu siłowego, przeprowadzonych przez gości z Poznania - Kamila Kaczwarę i Pawła Pawlaka.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~ / 2016-01-25 17:25
nie walcza dla pucharow ani medali bo nie bylo ani tego ani tego :D
~ja / 2016-01-25 02:39
jakiś tam komentarz
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.