Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf.pras. | 2016-02-01 17:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Fundacja Batorego ocenia OBO

Olsztyn24
 
Za nami trzy edycje Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wnioski z nich pomoże wyciągnąć Fundacja Batorego. W środę (3.02) odbędą się dwa spotkania poświęcone OBO. Na pierwsze zaproszono członków Zespołów Koordynujących, a na drugie – wnioskodawców projektów składanych do olsztyńskiego budżetu partycypacyjnego. Będzie to ewaluacja zewnętrzna, uzupełniająca raport przygotowany wcześniej w Urzędzie Miasta.

Spotkania prowadzone będą przez Monikę Falej ze Związku Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie” i Dariusza Kraszewskiego z Fundacji im. Stefana Batorego. To właśnie ta warszawska fundacja prowadzi od 2006 roku akcję „Masz głos, masz wybór”, której celem jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców w lokalne sprawy i wyczulenie władz samorządowych na uważniejsze prowadzenie partnerskiej debaty z obywatelami.

Jednym z narzędzi do realizacji tego zamierzenia są właśnie budżety partycypacyjne. Fundacja Batorego w różnych miastach pomaga przeprowadzać ich ewaluację, wskazuje mocne i słabe strony, doradza rozwiązania. Teraz zajmuje się trzema edycjami OBO.
R E K L A M A
banner
- Bardzo cieszymy się ze współpracy z organizacjami pozarządowymi – mówi Aneta Szpaderska, dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta. - Każdy głos, zwłaszcza specjalistów w dziedzinie budżetów partycypacyjnych, jest dla nas cenny. Jesteśmy więc bardzo ciekawi wyników obu tych spotkań.

Spotkania odbędą się w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych, przy ul. Szewczenki 1. Członkowie Zespołów Koordynacyjnych spotkają się o godzinie 14.00, a wnioskodawcy o godzinie 16.00.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.