Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-02-04 15:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Mistrzowie świata i Europy w „lataniu” po lodzie uhonorowani przez prezydenta

Olsztyn24
Goście i gospodarze spotkania | Więcej zdjęć »
Na zaproszenie prezydenta Piotra Grzymowicza w ratuszu gościli dziś (4.02) Karol Jabłoński i Michał Burczyński - znakomici bojerowcy z Olsztyna. Zaproszenie miało związek ze spektakularnymi sukcesami naszych lodowych „żeglarzy”, jakie osiągnęli pod koniec stycznia w Szwecji.

Karol Jabłoński, zawodnik Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego, po raz dziesiąty w karierze, a po raz trzeci z rzędu, został bojerowym mistrzem świata. Złoty medal w Bojerowych Mistrzostwach Świata zdobył na jeziorze Glan k/Norrkoping w Szwecji. Ponadto olsztynianin zajął 4. miejsce w Bojerowych Mistrzostwach Europy rozegranych również na Jeziorze Glan w Szwecji.

Michał Burczyński, reprezentant Klubu Sportowego AZS UWM Olsztyn, w tych samych Mistrzostwach Świata uplasował się tuż za Karolem Jabłońskim zajmując 2. miejsce i zdobywając tytuł wicemistrza świata. Natomiast w Mistrzostwach Europy Burczyński był lepszy od Jabłońskiego, bowiem zajął w nich 2. miejsce.
R E K L A M A
banner
Oprócz prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza na mistrzów „latania” po lodzie czekali dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Alicja Dzietowiecka, pełnomocnik prezydenta Olsztyna ds. żeglarstwa Adam Liszkiewicz, ale także reprezentanci dużej części olsztyńskich redakcji medialnych, co szczególnie ucieszyło gości prezydenta.

- Jesteśmy zadowoleni z tego, że możemy dostarczać powodów do radości, że nam się to udaje, a z drugiej strony takie docenianie nas przez władze i kibiców daje dodatkową motywację, żebyśmy robili to co robimy - powiedział Karol Jabłoński. - Ten sport jest naprawdę trudny i nie jest „medialny”, tak jak piłka nożna czy tenis. My żeglujemy zazwyczaj z dala od kibiców, od publiczności. Większość kibiców dowiaduje się jedynie o wynikach zawodów, bardzo mało jest relacji z przebiegu rywalizacji. Tym bardziej nas cieszy, że po zawodach możemy zaistnieć w mediach.

Podczas kilkudziesięciominutowego spotkania sportowcy opowiadali nie tylko o przebiegu mistrzowskich dla nich zawodów, ale także o kulisach bojerowego sportu. Mowa była też o przyszłości tej dyscypliny i naszych w niej reprezentantów.

- Ja jestem zawodnikiem spełnionym, cieszę się, że w tym wieku (53 lata - przyp. red.) mogę rywalizować z moimi młodszymi kolegami - stwierdził Karol Jabłoński. - To tylko pokazuje piękno tego sportu i możliwości jakie daje ten sport. Powoli nadchodzi zmiana warty. Cieszę się, że my, w Polsce, mamy dużo następców, zawodników, którzy kochają ten sport, są zaangażowani i na pewno pójdą w moje ślady.

Na zakończenie spotkania prezydent wręczył zawodnikom pamiątkowe grawertony z gratulacjami i upominek w postaci książkowego albumu.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Bojerowcy Karol Jabłoński i Michał Burczyński w olsztyńskim ratuszu

04-02-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl