Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Magda Łowkiel-Klimek | 2016-02-09 11:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Barczewo świętuje 139. rocznicę urodzin Feliksa Nowowiejskiego

Olsztyn24
Uroczystość odbyła się w Skarbcu Kultury Europejskiej w Barczewie (fot. CKB - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Obchody 139. rocznicy urodzin Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie odbyły się w niedzielę (7.02) w barczewskim Skarbcu Kultury Europejskiej (w dawnym kościele poewangelickim). Uroczystość zorganizowało Centrum Kulturalno-Biblioteczne - Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie we współpracy z Urzędem Miejskim w Barczewie.

Uroczystość rozpoczął „Hymn warmiński” Feliksa Nowowiejskiego, który zagrał na trąbce Daniel Rupiński, olsztyński hejnalista i trębacz. Utwór jest hymnem i hejnałem Olsztyna, a od tego roku także Barczewa.
Imprezę rozpoczął Burmistrz Barczewa Lech Jan Nitkowski, który mówił o ogłoszonym przez Sejm RP Roku
Feliksa Nowowiejskiego. Następnie odbyła się prezentacja filmu zrealizowanego przez TVP Poznań pt. „Willa wśród róż. Poznańskie lata Feliksa Nowowiejskiego”. Film zawierał szczegółowy życiorys kompozytora, archiwalne dokumenty, zdjęcia, wypowiedzi żony, syna i wielu innych osób z nim związanych.

Następnie uczestnicy uroczystości wysłuchali przepięknego koncertu w wykonaniu pianistki Agnieszki Panasiuk i wiolonczelisty Pawła Panasiuka, utytułowanych artystów, którzy obecnie współpracują z Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie i olsztyńskimi szkołami muzycznymi. Artyści wykonali utwory Feliksa Nowowiejskiego, będące przekrojem twórczości kompozytora, m.in. Walc, Mazur, Polonez, Kartka z albumu, Legenda, Fantazja oraz koncert wiolonczelowy we fragmentach.
R E K L A M A
banner
W ramach uroczystości zaprezentowano także wystawę biograficzną pozyskaną w ramach współpracy z Salonem Muzycznym im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu, której autorką jest Iwona Fokt z Akademii Muzycznej im. J. I. Paderewskiego w Poznaniu. Na zakończenie na gości czekał urodzinowy tort.

Uroczystość prowadziła Magdalena Łowkiel-Klimek z Salonu Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie - po którym od południa oprowadzała licznych gości.

Magda Łowkiel-Klimek
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl