Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-02-09 20:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Z Krzysztofem Piersą o uzależnieniu od gier komputerowych rozmawiano w Planecie 11

Olsztyn24
Krzysztof Piersa | Więcej zdjęć »
Multimedialna Biblioteka Młodych Planeta 11, filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, zaprosiła dzisiaj (9.02) na spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą. 18 listopada ubiegłego roku nakładem wydawnictwa Muza ukazał się poradnik „Komputerowy Ćpun” jego autorstwa. Dziennikarz jest zapalonym graczem, który przyznaje się do uzależnienia od komputera i rozbija je na czynniki pierwsze.

W książce przedstawia swoją historię - jak powoli wchodził coraz głębiej i głębiej w wirtualny świat. Wyraźnie zaznacza, gdzie pasja zamieniła się w manię.

Przedstawia on stanowisko do graczy: dlaczego gramy w gry komputerowe, co one nam dają, a czego nigdy nie będą w stanie nam dać. Dlaczego to ciekawa rozrywka i gdzie gracze przesadzają, a co najważniejsze – rozbija wszystkie wymówki graczy, by grać bez przerwy przez wiele godzin. Wymówki, które sam stosował. Przedstawia on również stanowisko do „kibiców”, czyli otoczenia graczy. Rodziców, przyjaciół, partnerów. Pokazuje, jak rozmawiać z graczem, jak rozpoznawać uzależnienie i uspokaja, ponieważ nie każdy gracz jest komputerowym ćpunem.
R E K L A M A
banner
Najważniejsze jednak jest to, że autor przedstawia jak wyjść z uzależnienia od komputera na własnym przykładzie. Jakie są największe trudności związane z wychodzeniem z nałogu. Brak innych zainteresowań i przyjaciele ciągnący „do złego” to tylko niektóre z nich. Autor dokładnie przedstawia, jak radzić sobie z problemem i jak nauczyć się zdrowego podejścia do tematu gier komputerowych.

Obecnie jest to pierwsza taka książka w Polsce. Żaden gracz nie wypowiedział się jeszcze o uzależnieniu. Sam autor widzi w książce most do wspólnego dialogu, pomiędzy graczami oraz ich otoczeniem.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą w Planecie 11

10-02-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl