Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2016-02-09 20:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Z Krzysztofem Piersą o uzależnieniu od gier komputerowych rozmawiano w Planecie 11

Olsztyn24
Krzysztof Piersa | Więcej zdjęć »
Multimedialna Biblioteka Młodych Planeta 11, filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, zaprosiła dzisiaj (9.02) na spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą. 18 listopada ubiegłego roku nakładem wydawnictwa Muza ukazał się poradnik „Komputerowy Ćpun” jego autorstwa. Dziennikarz jest zapalonym graczem, który przyznaje się do uzależnienia od komputera i rozbija je na czynniki pierwsze.

W książce przedstawia swoją historię - jak powoli wchodził coraz głębiej i głębiej w wirtualny świat. Wyraźnie zaznacza, gdzie pasja zamieniła się w manię.

Przedstawia on stanowisko do graczy: dlaczego gramy w gry komputerowe, co one nam dają, a czego nigdy nie będą w stanie nam dać. Dlaczego to ciekawa rozrywka i gdzie gracze przesadzają, a co najważniejsze – rozbija wszystkie wymówki graczy, by grać bez przerwy przez wiele godzin. Wymówki, które sam stosował. Przedstawia on również stanowisko do „kibiców”, czyli otoczenia graczy. Rodziców, przyjaciół, partnerów. Pokazuje, jak rozmawiać z graczem, jak rozpoznawać uzależnienie i uspokaja, ponieważ nie każdy gracz jest komputerowym ćpunem.
R E K L A M A
banner
Najważniejsze jednak jest to, że autor przedstawia jak wyjść z uzależnienia od komputera na własnym przykładzie. Jakie są największe trudności związane z wychodzeniem z nałogu. Brak innych zainteresowań i przyjaciele ciągnący „do złego” to tylko niektóre z nich. Autor dokładnie przedstawia, jak radzić sobie z problemem i jak nauczyć się zdrowego podejścia do tematu gier komputerowych.

Obecnie jest to pierwsza taka książka w Polsce. Żaden gracz nie wypowiedział się jeszcze o uzależnieniu. Sam autor widzi w książce most do wspólnego dialogu, pomiędzy graczami oraz ich otoczeniem.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~ / 2016-02-10 17:06
Miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu z autorem, mówił ciekawie, jest prawdziwy.Jak sam powiedział "napisał książkę żeby rozpocząć dyskusję "na bardzo poważny temat.Popieram i gratuluję odwagi. Oszin 66
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą w Planecie 11

»

10-02-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl