Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-02-24 15:27 | Rozmiar tekstu: A A A

CRS „Ukiel” zmienia adres

Olsztyn24
Zmianę nazwy ulicy przegłosowano podczas XX sesji Rady Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
Niebawem olsztynianie nie będą już jeździć na ulicę Jeziorną, by skorzystać z miejskiej plaży, boisk do siatkówki plażowej czy kajaków i rowerów wodnych. Będą musieli kierować się pod nowy adres - Kapitańska, bo tak za trzy, cztery tygodnie będzie się nazywała ta część obecnej ulicy Jeziornej, przy której położone są obiekty CRS „Ukiel”.

Zmianę adresu Centrum Rekreacyjno-Sportowego spowodowali dzisiaj (24.02), podczas XX sesji Rady Miasta, olsztyńscy radni, podejmując zaproponowaną przez prezydenta Olsztyna uchwałę w sprawie nadania nazw ulicom na terenie Olsztyna. Te nazwy to właśnie „Kapitańska” i „Miła”. Przez ten zabieg formalny, w praktyce obecna ulica Jeziorna została podzielona na trzy odrębne arterie.

Ulica Kapitańska będzie przebiegać od ul. Sielskiej, wzdłuż brzegu Jeziora Ukiel, do szlabanu przy linii kolejowej Olsztyn-Morąg. Ulica Miła to obecnie ta część ulicy Jeziornej, która rozpoczyna się przy ul. Sielskiej w rejonie PZMot-u i biegnie na północny zachód, wzdłuż cypla nad Zatoką Miłą. Nazwa „Jeziorna” pozostanie jedynie na tej części ulicy Jeziornej, która biegnie od ul. Bałtyckiej do szlabanu przy wspomnianych wyżej torach kolejowych.
R E K L A M A
banner
W związku z nowymi nazwami ulic, pieczątki i część materiałów promocyjnych będzie musiało zmienić jedynie CRS „Ukiel”, które przy obecnej ul. Jeziornej, a przyszłej Kapitańskiej, ma trzy budynki. Natomiast meldunki będą musieli zmienić mieszkańcy przyszłej ulicy Miłej. Jak wynika z danych Urzędu Miasta, problem dotyczy 18. osób, które obecnie mieszkają w budynkach jednorodzinnych (9 osób) i w apartamentowcu nad Jez. Ukiel (również 9 osób).

Podjęta dzisiaj uchwała wejdzie w życie po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Przeciętnie taka procedura publikacji trwa 2-4 tygodnie. A więc w tym roku kąpać będziemy się już przy ulicy Kapitańskiej.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
XX sesja Rady Miasta Olsztyna

»

24-02-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl