Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2016-02-24 15:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Stomil otrzyma dotację od miasta

Olsztyn24
Radni poparli wniosek prezydenta | Więcej zdjęć »
Podczas XX sesji Rady Miasta, która odbyła się dzisiaj (24.02) w Olsztynie, radni poparli wniosek prezydenta Olsztyna. Spółka Stomil Olsztyn dostanie 300 tys. złotych na sport dzieci i młodzieży.

Siedemnastu radnych zagłosowało za takimi zmianami w budżecie miasta, by samorząd mógł dofinansować piłkarską spółkę. To znaczy, że zarówno pierwszoligowy zespół, jak i grupy młodzieżowe będą mogły dokończyć ten sezon.

- Od początku mówiliśmy, że na sport najmłodszych nie będziemy szczędzić - przypomina prezydent Piotr Grzymowicz. - Takie wsparcie naszego Stomilu było niezbędne, bowiem gdyby spółka upadła, nie tylko dorosła drużyna zostałaby wycofana z rozgrywek. Taki sam los spotkałby również około 300 zawodników młodzieżowych drużyn.
R E K L A M A
banner
Władze klubu zobowiązały się do wypracowania ponad 900 tys. złotych. To pieniądze, które mają pochodzić od sponsorów.

Biało-niebiescy, którzy zajmują 5. miejsce na zapleczu Ekstraklasy, na 1-ligowe boiska wrócą w następną sobotę. Pierwszym rywalem w wiosennej części rozgrywek będzie zamykająca tabelę Olimpia Grudziądz, z którą Stomil jesienią przegrał 0:2.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~mieszkaniec / 2016-02-24 20:10
To nie jest dotacja a jalmuzna,to jest 0.3 %z budzetu miasta.Inne podobno do Olsztyna wielkosciowo miasta przekazuja klubom pilkarskim po kilka milionow rocznie np.Kielce
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
XX sesja Rady Miasta Olsztyna

»

24-02-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl