Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-02-24 16:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto sfinansuje siedemnaście dyscyplin akcji „Olsztyn. Aktywnie!”

Olsztyn24
W VII edycji „Olsztyn. Aktywnie!” będą też propozycje dla biegaczy
Przygotowania do tegorocznej akcji rekreacyjno-wypoczynkowej „Olsztyn. Aktywnie!” wkroczyły w decydującą fazę. Dzisiaj (24.02) Urząd Miasta Olsztyna ogłosił przetarg na przeprowadzenie VII edycji akcji. Zwycięzca przetargu będzie musiał zorganizować i wypromować imprezy w co najmniej 17. dyscyplinach sportowych!

Urząd Miasta Olsztyna w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia Publicznego (SIWZP) wyliczył dyscypliny, które muszą znaleźć się w tegorocznym programie „Olsztyn. Aktywnie!”. Jest ich 17: spływy kajakowe, smocze łodzie, wycieczki rowerowe i piesze, marsze piesze, w tym Nordic Walking, biegi, nurkowanie i spacery podwodne, kolarstwo grawitacyjne, wspinaczka skałkowa, żeglarstwo, nartorolki, frisbee, pływanie, joga, pilates, wycieczki z przewodnikiem, rodzinne wędkowanie i dwudniowa wycieczka łącząca w sobie podróż autokarem, wędrówkę pieszą i zwiedzanie zabytków związanych z Mikołajem Kopernikiem i Immanuelem Kantem.

Autorzy SIWZP postawili też szczegółowe wymagania wobec imprez realizowanych w ramach poszczególnych dyscyplin. Już 19 marca zwycięzca przetargu będzie musiał zorganizować „Skorpenowy Spływ Łyną” z udziałem co najmniej 200 płetwonurków! W szczegółowym programie akcji musi się też znaleźć co najmniej 8 jednodniowych wycieczek rowerowych na dystansie od 20 do 40 kilometrów i tyle samo wycieczek dłuższych - na dystansie od 50 do 80 kilometrów. W ofercie przetargowej muszą się też znaleźć otwarte warsztaty kolarstwa grawitacyjnego. Ma być ich również 8, z czasem trwania nie krótszym niż godzina.
R E K L A M A
banner
W okresie od marca do września realizator akcji „Olsztyn. Aktywnie!” będzie musiał zorganizować 10 spływów kajakowych z udziałem co najmniej 30 uczestników każdy, 4 spotkania obejmujące naukę pływania smoczymi łodziami i 5 spotkań płetwonurków w wodach olsztyńskich jezior i w rzece Łynie.  

Zamawiający usługę wymaga też, że będzie kontynuowana akcja pod hasłem „Olsztyn biega” (co najmniej 5 spotkań w okresie od kwietnia do października), marsze piesze, w tym z kijkami (co najmniej 10 marszów na dystansie co najmniej 3 kilometry). Nie może zabraknąć też wycieczek z cyklu „Przewodnik czeka”. Chętni do udziału w przetargu muszą zadeklarować zorganizowanie co najmniej 21 takich wycieczek. Do piechurów, przede wszystkim tych młodszych, w wieku 5-15 lat, skierowana jest propozycja rajdów pieszych z cyklu „Zdobywamy Siedmiomilowe Buty”. Takich rajdów trzeba będzie zorganizować 7.

W Olsztynie nie można pominąć imprez żeglarskich, dlatego Urząd Miasta oczekuje, że oferenci zadeklarują zorganizowanie co najmniej 5 rejsów turystycznych po Jeziorze Krzywym. Woda konieczna będzie również do zorganizowania 6. imprez ze znanego już cyklu „Olsztyn pływa”.

Wytyczne Urzędu Miasta co do liczby wydarzeń z udziałem innych dyscyplin przedstawiają się następująco: Wspinaczka skałkowa (6 spotkań), joga (10 spotkań), pilates (10 spotkań), rodzinne wędkowanie (8 spotkań), frisbee (10 spotkań), nartorolki (10 spotkań).

Możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu w Olsztynie nie będą wszakże ograniczone do wymienionych wyżej siedemnastu dyscyplin rekreacyjno-sportowych. Urząd Miasta wymaga też, aby realizujący na jego zlecenie akcję „Olsztyn. Aktywnie!” współpracował i koordynował działania osób prywatnych i miejscowych przedsiębiorców, którzy przedstawią olsztynianom propozycje swoich aktywności, organizowanych na własny koszt. Tutaj w SIWZP wymienia się takie dyscypliny jak tai chi, parki linowe, jazdę konną czy golf, chociaż ta lista nie jest zamknięta.

Chętni do udziału w przetargu mają czas do 8 marca na złożenie ofert. Zwycięzcę przetargu powinniśmy poznać przed pierwszą tegoroczną imprezą „Olsztyn. Aktywnie!”. Przypomnijmy, że będzie to „Skorpenowy Spływ Łyną”, planowany na 19 marca. Wtedy też powinien być znany harmonogram wszystkich imprez zaplanowanych w tegorocznej edycji akcji.

Przypomnijmy też, że dwa poprzednie przetargi na organizację akcji „Olsztyn. Aktywnie!” wygrał Warmińsko-Mazurski Oddział PTTK. Jak powiedział nam kilkanaście dni temu prezes oddziału Marian Jurak, jeżeli miasto ogłosi kolejny przetarg, PTTK weźmie w nim udział.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl