Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-02-25 15:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Gutkowo będzie miało zespół szkolno-przedszkolny

Olsztyn24
Decyzję podjęto na XX sesji Rady Miasta Olsztyna
Jest decyzja o połączeniu trzech placówek zlokalizowanych przy ul. Bałtyckiej. Ma to poprawić warunki nauki dzieci i młodzieży oraz pracy nauczycieli. Obecnie w Gutkowie blisko siebie działają Przedszkole Miejskie nr 21, Szkoła Podstawowa nr 19 oraz Gimnazjum nr 15. Od września przy ul. Bałtyckiej 151 będzie funkcjonować Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1.

Ta część Olsztyna dynamicznie się rozwija i zaczyna brakować miejsc w placówkach edukacyjnych. Choćby w przypadku przedszkola, w którym jest niemal 70 miejsc, a dzieci w wieku przedszkolnym w trwającym roku szkolnym - 121. W ciągu ostatnich trzech lat znacznie wzrosła też liczba uczniów podstawówki i gimnazjum. W roku szkolnym 2013/14 w tych placówkach uczyło się 413 dzieci i młodzieży. W następnym ma być ich już 511.

Teraz szkoły dysponują 13 salami lekcyjnymi, salą gimnastyczną, placem zabaw i „Orlikiem”. Poza tym funkcjonuje szkolna stołówka obsługująca wszystkie trzy placówki. To jednak za mało, dlatego planowana jest rozbudowa obiektu. Szczególny nacisk ma być położony na część przedszkolną oraz pomieszczenie na potrzeby biblioteki szkolnej, ze względu na konieczność przechowywania darmowych podręczników dla uczniów.
R E K L A M A
banner
Aby sprawnie koordynować działania związane z planowaną inwestycją, ale także odpowiednim wykorzystaniem kadry i pomieszczeń, zapadła decyzja o powołaniu zespołu.

F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XX sesja Rady Miasta Olsztyna

24-02-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl