Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-03-06 16:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn z Laurem 25-lecia Związku Miast Polskich

Olsztyn24
Olsztyński ratusz
Stolica Warmii i Mazur wyróżniona podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich. W Dąbrowie Górniczej spotkało się ponad 350 przedstawicieli samorządów.

XXXVII Zgromadzenie, które odbyło się w Dąbrowie Górniczej, było wyjątkowe. W tym roku przypada bowiem ćwierć wieku od reaktywacji Związku Miast Polskich. Przy tej okazji 25 wybranych przez Kapitułę miast zostało uhonorowanych Srebrnymi Laurami na Srebrny Jubileusz Związku. Wśród nich znalazł się Olsztyn, a wyróżnienie odebrał prezydent miasta Piotr Grzymowicz.

Nasze miasto uhonorowano za przywrócenie po pół wieku tramwaju oraz powiązanie tego środka transportu z kompleksową modernizacją systemu komunikacji miejskiej.
R E K L A M A
banner
Podczas dwudniowych obrad (3-4 marca) samorządowcy przyjęli sprawozdania z działalności związku, realizacji budżetu związku w poprzednim roku oraz plan finansowy organizacji na 2016 rok. Poza tym zostały ustalone tezy działania związku na ten rok, pośród których te najważniejsze dotyczą finansów miast, edukacji, polityki społecznej i rewitalizacji. Właśnie tych tematów dotyczyły spotkania w zespołach tematycznych. Uczestnicy zgromadzenia przyjęli tegoroczny program działania.

Prace nad odtworzeniem organizacji działającej w II RP zaczęły się 1990 roku. Pod koniec stycznia 1991 roku w Poznaniu odbył się kongres przywracający ZMP.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl