Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-03-08 14:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Podopieczni DPS w Grazymach oferowali swoje wyroby na kiermaszu wielkanocnym w starostwie

Olsztyn24
Dzisiaj swoje prace oferowali podopieczni podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Grazymach | Więcej zdjęć »
W holu Starostwa Powiatowego w Olsztynie zorganizowano dzisiaj (8.03) kiermasz wielkanocny. Swoje prace plastyczne wystawiali i oferowali odwiedzającym starostwo podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Grazymach. Była to znakomita okazja, żeby kupić wykonane ręcznie ozdoby świąteczne, a przy okazji wesprzeć uzdolnionych plastycznie wychowanków DPS.

- Dom Pomocy Społecznej w Grazymach to ośrodek dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie - mówi Anna Kajko, instruktor terapii zajęciowej w DPS. - Obecnie przebywa w nim 94 mężczyzn w systemie pobytu stałego. Spora ich grupa uczestniczy w całorocznej terapii zajęciowej, m.in. w ramach świetlicy, rehabilitacji, fizjoterapii oraz pracowni teatralnej, ceramicznej i plastycznej, podczas których powstały prezentowane dzisiaj wyroby.

Wśród tych wyrobów można było znaleźć ozdoby wielkanocne (zajączki, kurczaczki, baranki) i mnóstwo ceramiki, w której specjalizuje się pan Tadeusz Lewandowski.
R E K L A M A
banner
- Nasza ceramika cieszy się wzięciem - stwierdza pan Tadeusz. - Ludzie ją sobie polecają, bo jest dobrze wykonana i sprzedajemy ją w niskich cenach. Cieszymy się z tego, ponieważ im więcej naszych prac sprzedamy, tym więcej środków zbierzemy na materiały do wykonania kolejnych prac.

Następny kiermasz wielkanocny w starostwie odbędzie się 16 marca. Tym razem swoje wyroby zaprezentują uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl