Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-03-12 23:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Warmińsko-mazurski biznes przedstawił „Osobowości Roku Warmii i Mazur 2015”

Olsztyn24
Osobowości Roku Warmii i Mazur 2015 | Więcej zdjęć »
Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu uhonorował kolejną piątkę „Osobowości Roku Warmii i Mazur”. Te honorowe wyróżnienia przedstawicieli regionalnego biznesu wręczono w sobotni (12.03) wieczór w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM.

Osobowościami Warmii i Mazur Roku 2015 zostali:

» W kategorii „innowacje” - Jolanta Okuniewska, nauczcielka w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie

- wyróżnienie przyznano za wybitne osiągnięcia w edukacji dzieci poprzez zastosowanie nowoczesnych, niestandardowych metod nauczania, za co, jako jedna z 50. nauczycieli z całego świata, otrzymała nominację do prestiżowej Światowej Nagrody Nauczycielskiej - Global Teacher Prize, zwanej „Szkolnym Noblem”.
R E K L A M A
banner
Nagrodę w imieniu laureatki przebywającej aktualnie w Dubaju na podsumowaniu konkursu Global Teacher Prize, odebrał dyrektor SP 13 Leszek Kirzenkowski.

» w kategorii „kultura” - Włodzimierz Kowalewski, literat, krytyk literacji i felietonista,

- wyróżnienie przyznano za wybitne dokonania jako prozaika, scenarzysty, a także  znanego w całej Polsce krytyka literackiego i felietonisty, autora intrygującej, pełnej liryzmu i ironii oraz melancholii i groteski okresu powojennego powieści „Excentrycy” oraz za uzyskanie wielu prestiżowych nagród literackich, w tym nagrody im. Bogumiła Lindego i literackiej  nagrody Warmii i Mazur.

» w kategorii „nauka” - prof. dr hab. inż. Mirosław Krzemieniewski, z Katedry Inżynierii Środowiska UWM

- wyróżnienie przyznano za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauk technicznych ze szczególnym uwzględnieniem zasług w zakresie nowowczesnych technologii oczyszczania ścieków i przeróbki osadów ściekowych, a także za autorstwo wielu patentów, grantów i projektów w dziedzinie energetycznego wykorzystania energii z biomasy roślin wodnych oraz za działania promocyjne na rzecz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w wielu organizacjach, w tym w Komitecie Inżynierii Środowiska Polskiej Akademii Nauk

» w kategorii „sport” - Krzysztof Hołowczyc, rajdowiec

- nagrodę przyznano za wybitne osiągnięcia sportowe w rajadach samochodowych, w tym m.in. zdobycie tytułu Rajdowego Mistrza Europy, trzykrotne zdobycie Rajdowego Mistrza Polski, zdobycie brązowego medalu w Rajdzie Dakar oraz wielu innych tytułów, nagród i wyróżnień, a także za kształtowanie pozytywnego wizerunku naszego regionu wśród mieszkańców Polski i świata, za krzewienie patriotycznych postaw dzieci i młodzieży oraz za popularyzację zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym

»  w kategorii „samorządy” - Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna

- wyróżnienie przyznano za skuteczność w pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej i dynamiczną działalność inwestycyjną, dzięki której nasze miasto wciąż się rozwija i pięknieje, oraz a duże zaangażowanie na rzecz rozwoju gospodarczego, społecznego, kulturalnego i sportowego Miasta Olsztyna.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Gala „Osobowość Roku Warmii i Mazur 2015” w Olsztynie (1)

»

13-03-2016

image
Gala „Osobowość Roku Warmii i Mazur 2015” w Olsztynie (2)

»

12-03-2016

image
Gala „Osobowość Roku Warmii i Mazur 2015” w Olsztynie (3)

»

12-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl