Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-03-19 22:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Na olsztyńskiej starówce rozdawali kolorowe skarpetki

Olsztyn24
Pochód na olsztyńskiej starówce | Więcej zdjęć »
Wykonane z papieru kolorowe skarpetki nie do pary - symbol niedopasowania społecznego, ale też genotypowego, rozdawali dziś (19.03) na olsztyńskiej starówce uczestnicy happeningu zainicjowanego przez olsztyńskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Z Zespołem Downa „Strzał w 10”. Wydarzenie miało związek z przypadającym na 21 marca XI Światowym Dniem Zespołu Downa, obchodzonym pod hasłem „Moi przyjaciele, moja wspólnota”.

- Promujemy dzisiaj dzieci i rodziny z dziećmi z zespołem Downa - mówi Alicja Tomaszewska, z prowadzącej wydarzenie firmy Odjazdowe Imprezy. - Dzieci z zespołem Downa spotykają się na co dzień z różnymi problemami. Często jeszcze spotykamy się z takim powiedzeniem ”idź ty Downie!”, co jest bardzo krzywdzące dla tych dzieci. To są bardzo przyjazne dzieci, które mają w sobie dużo ciepła, serdeczności. A zespół Downa to nie choroba, z której można się wyleczyć, z tym trzeba żyć. Żeby pokazać ludziom, że zespół Downa nie jest czymś strasznym, odpychającym, organizujemy takie właśnie akcje. Po to dzieci z wielu przedszkoli i szkół w naszym województwie zrobiły rozdawane dzisiaj kolorowe skarpetki, by ludzie zwrócili uwagę na dzieci z zespołem Downa.

Głównym punktem wydarzenia był przemarsz uczestników ulicami olsztyńskiej starówki z transparentem informującym o celu wydarzenia, z cheerleaderkami i instrumentami perkusyjnymi na czele. Napotkanym na trasie przemarszu osobom rozdawane były wspomniane wyżej kolorowe skarpetki.
R E K L A M A
banner
Organizatorzy przygotowali też ciepłą herbatę i kanapki, a także występy artystyczne w Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, która nie pierwszy raz włączyła się w przedsięwzięcia realizowane przez Stowarzyszenie Strzał w 10.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl