Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MK | 2016-03-23 13:04 | Rozmiar tekstu: A A A
Nowa akcja olsztyńskiego Kołodromu

Rowerem do obwodu kaliningradzkiego

Olsztyn24
Zdjęcia dokumentują kontakty polsko-rosyjskie (fot. archiwum Kołodromu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Słońce coraz wyżej, więc cykliści z olsztyńskiego Kołodromu rozpoczęli przygotowania do letnich wypraw, w tym wycieczki rowerowej do obwodu kaliningradzkiego. Poszukiwacze przygód mile widziani.

Polsko-rosyjska współpraca miłośników rowerowych podróży rozpoczęła się przed trzema laty w ramach Stowarzyszenia „Świnoujście - Kaliningrad – Olsztyn”, zajmującego się głównie wymianą kulturalną. Nasi rowerzyści pojechali do sąsiedniego obwodu, penetrując rejon Zalewu Wiślanego, zaś Rosjanie gościli u nas, odwiedzając m.in. groby żołnierzy poległych w I wojnie światowej. Potem olsztynianie jeździli na Mierzeję Kurońską, a gdy wszystko było na dobrej drodze, wybuchł konflikt zbrojny we wschodniej Ukrainie, powodując określone utrudnienia graniczne. Na przykład żeby przejechać przez obwód kaliningradzki na Litwę, należącą do Unii Europejskiej, trzeba najpierw uzyskać wizę rosyjską.

– Nie są to jednak trudności, które uniemożliwiają kontakty turystyczne z obwodem. Nie należy także obawiać się nieprzyjaznej postawy miejscowych, bo nasze dotychczasowe wyprawy potwierdzają, że wszędzie spotykamy się z życzliwym przyjęciem ze strony Rosjan – mówi Ryszard Prątkowski, szef Centrum Turystyki Aktywnej Kołodrom w Olsztynie, który w zeszłym roku pilotował grupę Rosjan w naszym regionie.
R E K L A M A
banner
Tego lata, w lipcu Kołodrom planuje kolejną wyprawę do obwodu kaliningradzkiego i to w wersji mieszanej. To znaczy nasi wycieczkowicze mają dotrzeć pociągiem do Braniewa, a po przekroczeniu granicy dojechać rowerami do Bałgi nad Zalewem Wiślanym, gdzie w uroczej scenerii można podziwiać ruiny średniowiecznego zamku. Stamtąd skok do wsi Ładuszkin, znanej m.in. z wiecznie zielonego dębu. Grupa do Kaliningradu dostanie się koleją, by w dalszej fazie wyprawy dotrzeć do przygranicznej Puszczy Rominckiej, położonej na terenie obu krajów. Tam znajdzie się nocleg w leśniczówce albo – jak kto woli – pod namiotem, co tylko zwiększy atrakcyjność wycieczki.

Warto dodać, że będzie to tania wyprawa. Chętni mogą się zgłaszać do Ryszarda Prątkowskiego, tel. 603 952 051. Liczba miejsc ograniczona.

MK

Z D J Ę C I A
Komentarze [3]
~olo1 / 2016-03-24 19:50
Widzę, że pan Rysio nadal nie tankuje - a jedzie!!!!
~Lxx / 2016-03-24 08:36
Ciekawe czy przy przekraczaniu granicy z Małą Rosją było tzw" myto" u rosyjskich celników. Bo taki zwyczaj tam panuje.
~Bogusław M / 2016-03-24 06:49
Fajne wycieczki, polecam !!!!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl