Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Agnieszka Deoniziak | 2016-03-23 17:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Sportowy sukces wolontariuszki Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

Olsztyn24
Ola Romańczyk (fot. WSSD)
Wolontariuszka angażująca się w akcje charytatywne na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, 15-letnia Ola Romańczyk, uczennica Gimnazjum nr 4 w Olsztynie, zajęła 3. miejsce w XXXIX Międzynarodowym Turnieju Szermierczym Challenge Wratislavia, który zakończył się w poniedziałek (21.03) we Wrocławiu.

Turniej Szermierczy Challenge Wratislavia to największy turniej szermierczy dla dzieci i młodzieży na świecie. W tym roku startowało w nim ponad 2500 zawodników z 31 krajów z całego świata. Ola, jako pierwsza zawodniczka z Warmii i Mazur w historii tego turnieju, zdobyła medal w tych zawodach, w kategorii 14-15 lat. Od 5 lat medalu w tym turnieju w tej kategorii wiekowej nie udało się zdobyć żadnej Polce.

Ten sukces to nie tylko efekt pasji Oli i jej predyspozycji, ale również ciężkiej, systematycznej pracy. Ola trenuje po 3 razy w tygodniu w UKS Riposta pod okiem trenera Kazimierza Zaremby oraz współpracującego z nim Jakuba Poziemskiego. Pasjonuje ją również jazda konna. Sportowa pasja nie przeszkadza jej w osiąganiu bardzo dobrych ocen w szkole.
R E K L A M A
banner
Dzisiaj (23.03) gratulacje złożyła Oli dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

- Dlaczego tak mało dziewczyn interesuje się szermierką? - zapytała swego gościa Krystyna Piskorz-Ogórek.

- To trudny sport, nie dla każdego – przyznała Ola.

Tym bardziej gratulujemy Oli i życzymy kolejnych sukcesów!

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl