Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-03-26 12:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Ponad 300 tys. złotych miasto przeznaczyło na sportowe stypendia

Olsztyn24
Stypendia otrzyma m.in. 8. siatkarzy AZS-u Olsztyn
Jak co roku, najlepsi sportowcy Olsztyna i ich trenerzy otrzymali stypendia sportowe. W tym roku z miejskiej kasy na ten cel wydanych zostanie 318,7 tys. złotych.

Do końca poprzedniego roku do ratusza wpłynęło 121 wniosków o przyznanie stypendiów sportowych. Spośród nich 62 dotyczyły przedstawicieli sportów indywidualnych, 52 - drużynowych, pięć - zawodników Igrzysk Głuchych oraz dwa - trenerów. Ostatecznie stypendia dostanie 56. sportowców rywalizujących indywidualnie, w tym sześciu reprezentantów dyscyplin igrzysk głuchych i paraolimpijskich. W czasie od marca do listopada wypłacane będzie wsparcie między 300 zł a 1,7 tys. zł miesięcznie.

Wśród stypendystów są m.in. Karol Zalewski, niedawny dwukrotny halowy mistrz Polski w sprincie oraz judoka Maciej Sarnacki, mistrz Polski w kategorii powyżej 100 kg, zwycięzca Pucharu Świata w Warszawie oraz brązowy medalista zawodów Grand Slam w Tiumeniu.
R E K L A M A
banner
54 tys. złotych zostanie przeznaczonych na wsparcie 25 zawodników olsztyńskich klubów sportowych. Będą oni dostawać stypendia od marca do czerwca. Pieniądze trafią do siatkarzy AZS-u UWM (osiem osób, łącznie 3 tys. zł miesięcznie), piłkarzy ręcznych Szczypiorniaka (dziewięć osób, łącznie 4,5 tys. zł miesięcznie), koszykarek KKS-u (pięć osób, łącznie 4,5 tys. zł miesięcznie) oraz piłkarek nożnych Stomilu (trzy osoby, łącznie 1,5 tys. zł miesięcznie).

Na pieniądze z budżetu miasta mogą liczyć uprawiający dyscypliny i konkurencje będące w programie igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich praz igrzysk głuchych. Warunkiem przyznania stypendium jest uzyskiwanie dobrych wyników we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. Co ważne - zawodnicy muszą mieszkać i rozliczać się w Olsztynie oraz reprezentować barwy klubów z naszego miasta.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl