Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2016-03-30 18:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto zaprasza na spacer szlakiem Łynostrady

Olsztyn24
Mirosław Arczak, miejski oficer rowerowy
Ma być doskonałym szlakiem komunikacyjnym, ale jednocześnie miejscem służącym rekreacji. Łynostrada nabiera realnych kształtów. Propozycja zyskała największe poparcie podczas III edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Spośród ogólnomiejskich projektów zagłosowało na niego ok. 2,5 tys. mieszkańców stolicy regionu.

Dzięki Łynostradzie znaczna część olsztynian zyskałaby szybkie, wygodne oraz bezpieczne rowerowe połączenie ze Starym Miastem i Śródmieściem. W przyszłości trakt mógłby też połączyć Olsztyn z okolicznymi miejscowościami.

- Teraz zadanie wchodzi w etap konkretnych ustaleń projektowych - informuje miejski oficer rowerowy Mirosław Arczak. - Aby utrzymać dobre i partnerskie zasady współpracy z wnioskodawcami, Urząd Miasta Olsztyna zorganizuje spacer badawczy, którego celem będzie zebranie opinii na temat wyposażenia projektowanej trasy w elementy małej architektury. Chodzi o ławki, latarnie, miejsca wypoczynku, kosze na śmieci. Punktem wyjścia do dyskusji będą propozycje Wydziału Rozwoju Miasta i Budownictwa.
R E K L A M A
banner
Sobotnie (2.04) spotkanie będzie podzielone na dwie części. Pierwsza z nich rozpocznie się o godzinie 10.00 w sali 219 ratusza. Będzie to teoretyczny wstęp do omawianych zagadnień oraz prezentacja pomysłów zgłaszanych przez Wydział Rozwoju Miasta i Budownictwa.

Druga część to właściwy spacer badawczy, który rozpocznie się o godzinie 11.00 przy fontannie w Parku Centralnym. Trasa spaceru będzie wiodła wzdłuż brzegu Łyny, a zakończy się przy ul. Tuwima.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl