Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-04-01 20:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę fotografii Jana Jakowickiego otwarto w Galerii Stary Ratusz WBP

Olsztyn24
Jan Jakowicki | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbył się dzisiaj (1.04) wernisaż wystawy fotografii pt.: „Panta rhei”, na której swoje prace zaprezentował Jan Jakowicki.

Wojciech Ogrodziński o wystawie:

Malowanie pikselami
R E K L A M A
banner
Zatrzymać to, co w ruchu i to, co nietrwałe. Odwieczne marzenie artystów. Aby je spełnić, wykorzystywano co tylko się dało. Ale dopiero dzięki fotografii stało się to naprawdę możliwe.

Ale właśnie: czy to, co tu widzimy, to fotografia. Może jednak są to malowidła, tyle tylko, że stworzone nie farbą i pędzlem, ale pikselami.

Patrząc na obrazy Janka Jakowickiego każdy dostrzeże co zechce. Jeden bajecznie barwne impresje, inny alegorie i symbole. I ze zdziwieniem być może wysłucha Autora, który zapewni, że to nurt Łyny między olsztyńskimi mostami. Zresztą jakie to ma znaczenie. Umieć dostrzec to, czego inni nie zauważają, to sztuka właśnie.

Jakowicki jest nieprzewidywalny. Nigdy nie wiadomo co go natchnie i skłoni do fotografowania. Jedno jest pewne. Nie poprzestanie na rutynie, zawsze będzie szukał czegoś nowego i innego w sposobie przedstawienia od tego co zrobił.


Wystawa Panta rhei jest kolejnym etapem w fotograficznych poszukiwaniach Jakowickiego. Na pewno nie ostatnim.
Bo przecież nie o to chodzi by złapać króliczka


Jan Jakowicki urodził się w 1948 roku, z zawodu jest ekonomistą. Fotografią zajmuje się od 1974 roku. Autora interesuje fotografia kreacyjna, interpretująca zjawiska uniwersalne. Najbardziej ceni w niej wywoływane przez nią emocje. Autor sześciu wystaw indywidualnych.

Ekspozycję można oglądać do 14 kwietnia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy fotografii „Panta rhei” Jana Jakowickiego

»

01-04-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl