Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2016-04-04 19:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto organizuje kolejne szkolenie dla osób niepełnosprawnych

Olsztyn24
Tramwaj linii nr 2 na ul. Kościuszki
Chociaż zmieniony układ komunikacyjny działa już ponad kwartał, nadal warto przypominać o zmianach w nim wprowadzonych. To szczególnie ważne w przypadku osób niepełnosprawnych.

Już pod koniec poprzedniego roku miejscy urzędnicy spotkali się z wieloma mieszkańcami Olsztyna. Rozwiewali wątpliwości związane z nowym układem, opowiadali o planowanym funkcjonowaniu, uczulali na newralgiczne miejsca.

Pozytywny oddźwięk tamtych szkoleń spowodował, że postanowiono kontynuować działania. Dlatego kolejny raz miasto zaprosi do Urzędu Miasta osoby niepełnosprawne i ich opiekunów.
R E K L A M A
banner
- Na uczestników będzie czekał tłumacz języka migowego i osoby, które w sposób jasny i przystępny będą w stanie rozwiać wszystkie ich wątpliwości - mówi Jarosław Skórski, doradca prezydenta Olsztyna ds. polityki rodzinnej. - Dlatego zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu, wzroku, słuchu, jak i z wszystkimi innymi ich rodzajami. Mile widziane będą także te osoby, które są opiekunami osób niepełnosprawnych lub na co dzień z nimi pracują.

O tym, w jaki sposób zmienił się układ komunikacyjny Olsztyna, opowie przedstawiciel Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. Natomiast policjanci będą przestrzegać przed zagrożeniami, jakie mogą pojawić się w środkach komunikacji publicznej.

Spotkanie odbędzie się jutro (5.04), o godzinie 17.00, w sali 219 olsztyńskiego ratusza. Do Urzędu Miasta będzie można dostać się głównym wejściem. Otwarte będzie także to od strony ul. Ratuszowej, gdzie znajduje się platforma umożliwiająca dostanie się do budynku osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl