Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-04-04 20:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Konferencją z udziałem wiceministra rozwoju w Olsztynie rozpoczęto konsultacje ws. Planu Morawieckiego

Olsztyn24
Spotkaniem z sekretarzem stanu Jerzym Kwiecińskim w UW w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Spotkaniem z sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzym Kwiecińskim rozpoczęto dzisiaj (4.04) w Olsztynie regionalne konsultacje w sprawie tzw. Planu Morawieckiego.

Planem Morawieckiego nazywa się uchwałę ws. „Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju” - rządową strategię zrównoważonego rozwoju gospodarczego Polski przewidzianą na następne ćwierć wieku. Jak mówi jego twórca, wicepremier Mateusz Morawiecki, celem planu jest wzmocnienie polskiego kapitału, a także wzrost innowacyjności rodzimych firm, by zwiększyć ich konkurencyjność na zagranicznych rynkach.

Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju kraju oparto na 5 filarach: reindustrializacji, pomocy dla innowacyjnych firm, zwiększeniu inwestycji, aktywnym wspieraniu eksportu oraz poprawie edukacji zawodowej. Dzięki jego realizacji rząd chce osiągnąć m.in. wzrost liczby dużych przedsiębiorstw oraz inwestycji zagranicznych. Podkreśla się także konieczność zrównoważonego rozwoju regionów kraju, w tym Polski Wschodniej.
R E K L A M A
banner
Rozpoczęte w Olsztynie regionalne konsultacje mają służyć bliższemu zaprezentowaniu planu. Organizatorzy zakładają również możliwość jego modyfikowania w oparciu o uwagi i pomysły uczestników tych spotkań.

Wstępna wersja Planu Morawieckiego zostanie zaprezentowana w lipcu bieżącego roku, po zakończeniu konsultacji, natomiast jego ostateczny kształt planuje się przyjąć na przełomie września i października.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl