Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-04-05 19:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie SP 10 będą mieli zajęcia szachowe

Olsztyn24
Szachy od dawna są popularne wśród uczniów SP 10
Klasyczne, heksagonalne, szybkie albo korespondencyjne - to tylko niektóre odmiany szachów. Te najbardziej znane, to oczywiście klasyczne, rozgrywane przez dwóch zawodników na 64-polowej szachownicy. W Olsztynie nie brakuje miejsc, gdzie można uprawiać ten sport, a w roku szkolnym 2016/2017 w Szkole Podstawowej nr 10 realizowany będzie program „Odkrywamy tajemnice szachowej krainy”. Ma zostać wprowadzony w jednej z klas pierwszych (dodatkowa godzina tygodniowo), a w kolejnych latach program kontynuowany będzie w drugiej i trzeciej klasie.

- Nauka gry w szachy dostarcza dzieciom rozrywki i zabawy - uzasadnia dyrektor szkoły, Anna Żarczyńska. - Jest także doskonałą formą rozwoju emocjonalnego i intelektualnego w wielu płaszczyznach. To rozwój zainteresowań, aktywność twórcza, rozwijanie pamięci i uwagi, pozytywnych sfer osobowości.

W pierwszym półroczu dzieci będą uczyć się podstaw szachów, m.in. nazw bierek (czyli pionów i figur), ich ustawienia. W drugim natomiast podczas zajęć będą wprowadzane w świat taktyki.
R E K L A M A
banner
- Dzięki odbywającym się od 2010 roku zajęciom, został przełamany pewien niekorzystny wizerunek „szachisty” - wyjaśnia dyrektor Żarczyńska. - Teraz większość uczniów odbiera grę w szachy, jako coś atrakcyjnego i pozytywnego.

Pod koniec poprzedniego roku w szkole powstał klub szachowy UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn. To drugi taki klub z Olsztyna zarejestrowany w Warmińsko-Mazurskim Związku Szachowym po UKS Trzydziestka. W naszym mieście sekcje szachowe działają m.in. w Domu Kultury Akces oraz w Pałacu Młodzieży.

Jeszcze w tym miesiącu w Olsztynie odbędą się: Wiosenny Turniej Szachowy - Grand Prix Szalonego Krasnoluda (16 kwietnia) oraz Grand Prix województwa (17 kwietnia). Poza tym raz w miesiącu rozgrywane są pojedynki Ligi Szkolnej (najbliższa kolejka 9-10 kwietnia).
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl