Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-04-08 13:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Smocze łodzie w Aquasferze

Olsztyn24
Zawody smoczych łodzi w olsztyńskiej Aquasferze | Więcej zdjęć »
Na basenie olimpijskim Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego Aquasfera w Olsztynie rozpoczeły się dzisiaj (8.04) dwudniowe IV Ogólnopolskie Zawody Smoczych Łodzi. Organizatorami imprezy są: Olsztyński Klub Sportów Wodnych (OKSW) oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Rywalizacja smoczych łodzi na basenie ma specyficzną formułę: dwie rywalizujące osady zajmują miejsca w jednej łodzi siadając naprzeciw siebie. Na komendę startera rozpoczynają wiosłowanie w przeciwnych kierunkach. Wygrywa ta osada, która przepchnie łódź w wyznaczone miejsce lub po upływie 1 minuty zdobędzie przewagę nad rywalami. Osada to 6 osób wiosłujących (w tym min. 2 kobiety) plus dwie osoby rezerwowe.

Dzisiaj w Aquasferze rywalizują uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W rywalizacji szkół podstawowych biorą udział szkoły podstawowe nr 45, 47 i 65 w Gdańsku oraz Szkoła Podstawowa w Słupach. Do rywalizacji w kategorii gimnazjów swoje osady wystawiły: gimnazja nr 3 i 32 w Gdańsku oraz gimnazja nr 7, 10 i 18 w Olsztynie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych rywalizują wyłącznie olsztyńskie szkoły: Zespół Szkół Budowlanych, Szkoła Policealna im. Prof. Religi, Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych, Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych oraz XII Liceum Ogólnokształcące.
R E K L A M A
banner
Jutro rywalizować będą osady klubowe w konkurencjach Fan, Junior Sport, Sport, Masters (+45) i Leidis w kategoriach Mikst i Open. Zawody rozpoczną się o godz. 10.00 i planowane są do godz. 15.00. Wstęp na trybuny - wolny.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
IV Ogólnopolskie Zawody Smoczych Łodzi w Olsztynie

»

08-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl