Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-04-11 15:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Amerykanie w Starym Ratuszu WBP

Olsztyn24
Spotkanie amerykańskiego dyplomaty z uczniami ZSO nr 1 w Starym Ratuszu WBP | Więcej zdjęć »
Stephen Dreikorn - zastępca rzecznika prasowego Ambasady USA w Polsce i Monika Rokicka z Centrum Informacyjnego tejże ambasady gościli dzisiaj (11.04) w Olsztynie. W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie spotkali się z uczniami dwujęzycznych klas z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie.

Przypomnijmy, że Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie jest jedną z dziewięciu bibliotek publicznych w Polsce, które biorą udział w programie „Ameryka w Twojej bibliotece” realizowanych od czterech lat w partnerstwie z Ambasadą USA. Celem programu jest pogłębianie wiedzy na temat Stanów Zjednoczonych oraz działania na rzecz obopólnego zrozumienia między Polakami a Amerykanami. Program zapewnia bezpłatny dostęp do ponad 30. komercyjnych baz danych, umożliwia korzystanie z kolekcji anglojęzycznych książek, a także udział w organizowanych w ramach projektu warsztatach, spotkaniach, pokazach i innym wydarzeniach kulturalnych, poświęconych Stanom Zjednoczonym.

Dzisiajsze spotkanie z uczniami wypełnił wykład Stephena Dreikorna poświęcony wyborom prezydenckim w Stanach Zjednoczonych. Uczniowie nie tylko uzyskali nieznane im wcześniej informacje na temat systemu wyborczego w USA, ale także mogli ocenić swoją znajomość języka angielskiego, bowiem wykład prowadzony był w tym właśnie języku.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl