Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-04-19 18:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Kajakarze pamiętali o rocznicy śmierci swojego „ojca chrzestnego”

Olsztyn24
Uczestnicy spotkania przy tablicy upamiętniającej Mariana Rapackiego | Więcej zdjęć »
Dzisiaj mija siódma rocznica śmierci Mariana Rapackiego, znanego w Olsztynie trenera kajakarstwa, działacza i animatora sportu, Honorowego Obywatela Olsztyna. O tej smutnej rocznicy pamiętali działacze i zawodnicy olsztyńskiego klubu Plastex Kayak Sport Club, spotykając się przy głazie upamiętniającym Mariana Rapackiego na terenie CRS Ukiel przy ul. Olimpijskiej w Olsztynie, i składając tam wiązankę kwiatów.

- Marian Rapacki był „ojcem chrzestnym” kajakarstwa w Olsztynie i na Warmii i Mazurach - mówi Janusz Milewski, prezes klubu Plastex Kayak Sport Club. - On założył pierwszą sekcję kajakarską w Olsztynie, był inicjatorem powstania sekcji kajakowych w większości klubów kajakowych w województwie. To dzięki niemu w naszym województwie zagościło kajakarstwo na europejskim i światowym poziomie.

Janusz Milewski aktywnie zabiega, by pamięć o Marianie Rapackim w Olsztynie nie zaginęła. To dzięki niemu w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przy ul. Olimpijskiej ułożono głaz, a na nim umieszczono tablicę upamiętniającą tego wybitnego trenera, działacza i wychowawcę, pod którą dzisiaj młode pokolenie kajakarzy położyło wiązankę kwiatów.  
R E K L A M A
banner
- Marian Rapacki był moim trenerem i wychowawcą - mówi prezes Milewski. - On mnie przyjmował do klubu, on uczył mnie kajakarstwa, był dla mnie, ale też dla innych zawodników, jak ojciec.

Przypomnijmy, że Marian Rapacki, po zakończeniu działalności w klubie kajakowym (wówczas jeszcze był to Olsztyński Klub Sportowy) założył na terenie stadionu przy al. Piłsudskiego w Olsztynie Muzeum Sportu, którym przez długi czas kierował. Obecnie muzeum mieści się na II piętrze HWS Urania, a od października 2009 roku jego patronem jest właśnie Marian Rapacki.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
7. rocznica śmierci Mariana Rapackiego

19-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl