Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2016-04-20 13:00:00 | Rozmiar tekstu: A A A

„Kulturalny Zawrót Głowy” o polskim kinie patriotycznym

Olsztyn24
Uczestnicy spotkania (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Multimedialnej Bibliotece Młodych Planeta 11, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, odbyła się wczoraj (19.04) debata „Czy w Polsce potrzebne jest kino patriotyczne?”. To kolejne już wydarzenie w ramach organizowanego przez bibliotekę cyklu „Kulturalny Zawrót Głowy”.

Na spotkanie zaproszono gości, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat polskiego filmu patriotycznego. Byli to Łukasz Adamski - publicysta polityczny i krytyk filmowy tygodnika „wSieci” oraz portalu Wpolityce.pl, dr hab. Marcin Chełminiak z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Dawid Bednarski – pracownik ogólnopolskiej sieci kin, dr Aleksandra Drzał-Sierocka – kulturoznawczyni, filmoznawczyni, adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS, współkierownik podyplomowych Food Studies (Uniwersytet SWPS), współtworzy Fundację Inicjatyw Filmowych TU SIĘ MOVIE.

Goście rozmawiali m.in. o kinie patriotycznym i historycznym, o tym czy potrzebne są tego rodzaju produkcje, jak powinien taki film wyglądać. Opinie gości nie były jednomyślne, co mogą państwo zobaczyć na filmach wideo, które przygotowaliśmy. Do dyskusji zaproszono również zgromadzoną publiczność.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Debata „Czy w Polsce potrzebne jest kino patriotyczne?” (1)

19-04-2016

image galeria
Debata „Czy w Polsce potrzebne jest kino patriotyczne?” (2)

19-04-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl