Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Adamowicz | 2016-04-20 14:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Nastia wraca zdrowa do domu na Ukrainie

Olsztyn24
Spotkanie pożegnalne odbyło się w sali konferencyjnej szpitala (fot. WSSD - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dzięki pomocy specjalistów z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie i Fundacji „Lambre” z Gdańska udało się uratować zdrowie 14-letniej Nastii z Ukrainy.

14-letnia Nastia przyjechała do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie wraz z mamą z niewielkiej wsi położonej na terenie Obwodu Tarnopolskiego, oddalonego od Olsztyna o 800 km. Trafiła tu dzięki Fundacji „Lambre” z Gdańska, która zajmuje się organizacją leczenia dzieci z Ukrainy (a szczególnie z terenów objętych działaniami wojennymi), które z różnych przyczyn nie mogą otrzymać pomocy w swojej ojczyźnie.

Dziewczynka trafiła do szpitala z planem przeprowadzenia specjalistycznej rehabilitacji w Klinice Rehabilitacji, jednak po przyjeździe w styczniu br. rozpoznano u niej silne boczne skrzywienie kręgosłupa (skoliozę), które wymagało przeprowadzenia poważnej operacji, będącej jedyną szansą na normalne życie.

Zaawansowana skolioza jest bardzo groźna: może ograniczyć wydolność fizyczną chorego, a także być przyczyną zwyrodnień i zaburzeń neurologicznych. Może również doprowadzić do zniekształcenia klatki piersiowej. Wówczas może dojść do nacisku na narządy wewnętrzne, w tym płuca i serce, a dalej do niewydolności krążenia i oddychania.
R E K L A M A
banner
Skrzywienie kręgosłupa w wypadku Nastii było tak duże, że operacja wymagała zastosowania złożonej konstrukcji z implantów, by spionizować kręgosłup. Do operacji ostatecznie doszło w zeszłym tygodniu. Zakończyła się pełnym sukcesem. Pacjentka czuje się bardzo dobrze. Już dziś (20.04) Nastia z mamą wracają do domu.

Przedtem w sali konferencyjnej szpitala odbyła się miła uroczystość z udziałem Nastii i jej mamy, przedstawicieli Fundacji „Lambre” (w tym prezesa Macieja Mongirda), dyrekcji szpitala, zespołu lekarskiego biorącego udział w procesie leczenia dziewczynki i kierownika Konsulatu Generalnego Ukrainy w Gdańsku Leva Zakharchyshyna. Były ciepłe słowa podziękowań, wspomnienia i łzy radości.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl