Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2016-04-20 22:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Pracowite Święto Lasu

Olsztyn24
Akcja wspólnego sadzenia lasu w leśnictwie Dąbrówka | Więcej zdjęć »
Tegoroczne Obchody Święta Lasu samorządowcy spędzili bardzo pracowicie. I to dosłownie! Uroczystość została zorganizowana w leśnictwie Dąbrówka przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych.

Obchody rozpoczęły się od polowej mszy świętej. Nie zabrakło też okolicznościowych przemówień. Najwięcej emocji wzbudziła jednak akcja wspólnego sadzenia lasu. Starosta olsztyński Małgorzata Chyziak we współpracy z marszałkiem województwa Gustawem Brzezinem, burmistrzem Barczewa Lechem Nitkowskim i wójtem Dywit Jackiem Szydło zasadziła kilkanaście drzew.

- Wszyscy lubimy korzystać z dobrodziejstw przyrody, dlatego powinniśmy pamiętać o tych, którym zawdzięczamy czysty i zdrowy las. Darzę dużym szacunkiem leśników, bo ich praca jest trudna, wymaga rozległej wiedzy, a często bywa niezauważona. Bardzo się cieszę, że w Obchodach Święta Lasu tak licznie biorą udział dzieci. To ważne, żeby od małego uczyć się pokory wobec przyrody – mówi starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.
R E K L A M A
banner
Najmłodszym uczestnikom uroczystości przypadło w udziale zasadzenie dębu na pamiątkę 1050-lecia chrztu Polski. Jak przystało na prawdziwe święto lasu, nie zabrakło dźwięku myśliwskich rogów i smaku tradycyjnego gulaszu.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~MAX 07 / 2016-04-23 17:18
Proszę zajrzeć na stronę Gminy Dywity - cale mnóstwo fajnych dzieciaków wpis z 21.04.2016r
~Kanonier72 / 2016-04-21 16:46
Szkoda,że zabrakło zdjęć dzieci,które z wielkim zaangażowaniem sadziły"swoje"drzewka
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl