Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-04-26 23:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Filmowe spotkanie z polskim science fiction w amfiteatrze

Olsztyn24
Spotkanie filmowe w olsztyńskim amfiteatrze | Więcej zdjęć »
Od lutego Fundacja Inicjatyw Filmowych TU SIĘ MOVIE, we współdziałaniu z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie, proponuje olsztynianom spotkania z polskim filmem. Trzecie z czterech zaplanowanych w tym cyklu spotkań odbyło się we wtorkowy (26.04) wieczór w sali kameralnej amfiteartru MOK.

- Ten cykl spotkań filmowych, to taka doraźna, krótka inicjatywa, obejmująca cztery spotkania - mówi Aleksandra Drzał-Sierocka z TU SIĘ MOVIE. - W lutym pokazywaliśmy film z lat 60. ubiegłego wieku „Lekarstwo na miłość”, w marcu była to przedwojenna produkcja „Czy Lucyna to dziewczyna”, a dzisiaj spotykamy się z polskim science fiction z 1981 roku „Wojna światów - następne stulecie”. Mamy też wybraną propozycję na ostatnie, majowe spotkanie w tym cyklu, chociaż dzisiaj jeszcze nie mogę podać tytułu.

Pewne jest jednak to, że w maju fundacja pokaże również polski film, chociaż niekoniecznie fabularny.
R E K L A M A
banner
- Formuła spotkań filmowych przewiduje prezentację filmów polskich - wyjaśnia Aleksandra Drzał-Sierocka. - Trudno natomiast mówić o jakiejś jednej linii spinającej te cztery tytuły, bo jakby się zastanowić, są to bardzo różne filmy - i bardzo stare, i średnio stare, a mam nadzieję, że ten majowy będzie wyprodukowany całkiem niedawno. Bardzo nam zależało, żeby pokazać filmy różne, o różnej formule - niektóre zabawne, niektóre niezabawne, fabuły i niekoniecznie fabuły. I żeby to były filmy, o których można interesująco porozmawiać i podyskutować.

Bo dodać trzeba, że po każdej projekcji organizatorzy zapraszają widzów do dyskusji o filmie z udziałem eksperta. Dzisiaj takim ekspertem był dr Jacek Sobota z Instytutu Filozofii UWM - filozof, badacz science fiction, ale też pisarz utworów science fiction.

- Prezentowana dzisiaj „Wojna światów - następne stulecie” Piotra Szulkina, to takie bardzo dziwne science fiction: demonstracyjnie uchylające się od filmowych fajerwerków, od efektów specjalnych, idące bardziej w stronę takiego intelektualnego podejścia do tego czym jest w ogóle science fiction, co science fiction ma do przekazania, i że to jest taki trochę paradoksalny gatunek, który mówi o przyszłości, ale tak naprawdę wyraża lęki teraźniejszości. I po filmie o tym właśnie będziemy dyskutować z dr. Jackiem Sobotą - podsumowuje Aleksandra Drzał-Sierocka.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Edi / 2016-04-28 08:43
Włączyło się 7 widzów :)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl