Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email ep | 2016-04-27 22:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Wyjątkowy spektakl na zakończenie dni autyzmu

Olsztyn24
Scena ze spektaklu (fot. ep - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Występ Integracyjnego Teatru Tańca AUTentYcZni My Zespołu Placówek Edukacyjnych w Teatrze im. Jaracza podsumował tegoroczne obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu w Olsztynie. Przyszło wielu ważnych gości, zagrał Czerwony Tulipan, a niepełnosprawni aktorzy spisali się znakomicie.

Duża scena Teatru Jaracza w Olsztynie liczy 409 miejsc. Wczoraj (26.04), wszystkie były zajęte.

Na uroczystą premierę sztuki „DOORosłość” w wykonaniu niepełnosprawnych uczniów ZPE przyszli m.in. Gustaw Marek Brzezin - marszałek województwa, poseł Urszula Pasławska, Bożenna Ulewicz - rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego i Agnieszka Poczobut - dyrektor gabinetu wojewody, Halina Zaborowska-Boruch - wiceprezydent Olsztyna, prof. Sławomir Przybyliński - prodziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Piotr Filipowicz -wicedyrektor Teatru Jaracza.

Imprezę poprowadzili Ewa Cichocka i Stefan Brzozowski z Czerwonego Tulipana. Spektakl zapowiedziała Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE.
R E K L A M A
banner
- To sztuka o dojrzałości, dorosłości, decydowaniu. Patrząc na artystów warto uświadomić sobie, jak wielką wartością jest możliwość podejmowania wyborów. Oni nie zawsze mają taką możliwość - mówiła.

Sztuka „DOORosłość”, czwarta w dorobku zespołu, została przez widzów przyjęta entuzjastycznie. Można było zobaczyć w niej nawiązania do twórczości reżyserów takich jak Tarantino czy Fellini, ale i do swojskiego „Wesela” Wyspiańskiego. Zdarzały się momenty wzruszające, podniosłe, nie zabrakło też akcentów komicznych. Artyści otrzymali owacje na stojące od publiczności, kwiaty wręczyli im siatkarze drużyny Indykpol AZS.

Na koniec Czerwony Tulipan, już w pełnym składzie, czyli wzmocniony o Krystynę Świątecką, zagrał krótki koncert. Towarzyszyli mu artyści z teatru tańca.

Kolejne obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu już za rok.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.