Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-04-29 13:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Bogusław Szwedowicz rozstaje się z olsztyńskim ratuszem

Olsztyn24
Bogusław Szwedowicz
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wydał dziś (29.04) zarządzenie, na mocy którego jego III zastępca, Bogusław Szwedowicz, otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę. Po trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia Bogusław Szwedowicz odejdzie na emeryturę.

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta Olsztyna, odwołanie Szwedowicza ze stanowiska wiceprezydenta wynika z umowy koalicyjnej zawartej po ostatnich wyborach samorządowych pomiędzy prezydentem Olsztyna a klubem radnych Platformy Obywatelskiej. Zgodnie z tą umową Bogusław Szwedowicz miał pozostawać na stanowisku do zakończenia olsztyńskiego projektu tramwajowego. Teraz ten moment nastąpił.

Przypomnijmy, że Bogusław Szwedowicz został zastępcą prezydenta Grzymowicza 14 grudnia 2010 roku. Po wyborach samorządowych w 2014 roku pozostał na stanowisku. W ratuszu odpowiadał m.in. za funkcjonowanie i rozwoj infrastruktury ciepłowniczej, energetycznej i wodociągowo-kanalizacyjnej, miejską politykę mieszkaniową, gospodarkę komunalną, komunikację i drogi. Nadzorował też spółki miejskie: MPEC, PWiK, MPK, ZGOK, OZK, OTBS i zakłady budynków komunalnych.
R E K L A M A
banner
Teraz do sierpnia br. prezydent Piotr Grzymowicz i Platforma Obywatelska będą miały czas na uzgodnienie następcy Bogusława Szwedowicza. Sam Szwedowicz w okresie wypowiedzenia umowy będzie przebywał na urlopie wypoczynkowym.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl