Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-04-29 13:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Bogusław Szwedowicz rozstaje się z olsztyńskim ratuszem

Olsztyn24
Bogusław Szwedowicz
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wydał dziś (29.04) zarządzenie, na mocy którego jego III zastępca, Bogusław Szwedowicz, otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę. Po trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia Bogusław Szwedowicz odejdzie na emeryturę.

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta Olsztyna, odwołanie Szwedowicza ze stanowiska wiceprezydenta wynika z umowy koalicyjnej zawartej po ostatnich wyborach samorządowych pomiędzy prezydentem Olsztyna a klubem radnych Platformy Obywatelskiej. Zgodnie z tą umową Bogusław Szwedowicz miał pozostawać na stanowisku do zakończenia olsztyńskiego projektu tramwajowego. Teraz ten moment nastąpił.

Przypomnijmy, że Bogusław Szwedowicz został zastępcą prezydenta Grzymowicza 14 grudnia 2010 roku. Po wyborach samorządowych w 2014 roku pozostał na stanowisku. W ratuszu odpowiadał m.in. za funkcjonowanie i rozwoj infrastruktury ciepłowniczej, energetycznej i wodociągowo-kanalizacyjnej, miejską politykę mieszkaniową, gospodarkę komunalną, komunikację i drogi. Nadzorował też spółki miejskie: MPEC, PWiK, MPK, ZGOK, OZK, OTBS i zakłady budynków komunalnych.
R E K L A M A
banner
Teraz do sierpnia br. prezydent Piotr Grzymowicz i Platforma Obywatelska będą miały czas na uzgodnienie następcy Bogusława Szwedowicza. Sam Szwedowicz w okresie wypowiedzenia umowy będzie przebywał na urlopie wypoczynkowym.
Komentarze [2]
~olsztyniak / 2016-04-30 01:52
P.Szwedowicz zawsze odpowiedzialny ,porządny i kompetentny tak jak wcześniej napisał /mieszkaniec/
~mieszkaniec / 2016-04-29 18:04
Szwedowicz porządny-kompetentny facet szkoda go.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl