Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-05-03 20:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Symole RFN zbeszczeszczone w Olsztynie

Olsztyn24
Zbeszczeszczone symbole RFN na Domu pod Flagami | Więcej zdjęć »
Spory problem mają olsztyńscy policjanci i strażnicy miejscy. Najprawdopodobniej dzisiaj (2/3.05) w nocy, nieznani sprawcy zamalowali czarną farbą godło Republiki Federalnej Niemiec, umieszczone przed wejściem do Konsulatu Honorowego RFN w budynku przy ul. Warmińskiej 14. Zamalowany został również napis z informacją o konsulacie oraz nazwisko konsula honorowego. Skutek działania sprawców pozwala przyjąć, że nie był to „wybryk chuligański”.

Według naszych informacji, zbeszczeszczenie symboli RFN ujawnił dziś przed południem Wiktor Marek Leyk - szef kancelarii Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w drodze na Plac Konsulatu Polskiego, gdzie miały odbyć się uroczystości z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. O zdarzeniu zostali powiadomieni strażnicy miejscy i policjanci, którzy podjęli czynności służbowe.

Konsulat Honorowy RFN w Olsztynie otwarto w maju 2007 roku w kancelarii adwokackiej mecenasa Wojciecha Wrzecionkowskiego, a on sam został konsulem honorowym RFN w Olsztynie. Konsul honorowy RFN dba o polsko-niemieckie kontakty gospodarcze, kulturalne i polityczne na Warmii i Mazurach.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Warmiak / 2016-05-03 20:35
Jest mi bardzo przykro, wstyd za taki akt wandalizmu.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.