Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Promocja UG Dywity | 2016-05-11 21:41 | Rozmiar tekstu: A A A
Rusza konkurs „Czysta Wieś 2016”

Nagrody dla najpiękniejszych wsi w gminie Dywity

Olsztyn24
(fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Konkurs „Czysta Wieś 2016” w gminie Dywity wystartował. W ubiegłym roku wzięło w nim udział aż 15 na 19 sołectw. Teraz zgłoszenia można składać do 20 maja. W puli nagród dla trzech zwycięskich miejscowości jest 9 tysięcy złotych.

Mieszkańcom gminy Dywity coraz bardziej zależy na estetyce, czystości i urokowi miejsc, w którym przyszło im żyć. Świadczy o tym rekordowa liczba zgłoszeń do ubiegłorocznej edycji konkursu. Walka była zażarta, mieszkańcy prowadzeni przez sołtysów i lokalnych liderów wykonali mnóstwo pracy na rzecz swoich małych ojczyzn, a ostatecznie zwycięzcą konkursu okazały się niewielkie Rozgity.

– Zwycięstwo było dla nas totalną niespodzianką, tym bardziej, że w konkursie wzięliśmy udział po raz pierwszy – mówi Karolina Krajewska, sołtys Rozgit. – Zdaję sobie sprawę, że będzie bardzo trudno powtórzyć ten sukces, bo konkurencja jest olbrzymia, a nasze wsie bardzo ładne.
R E K L A M A
banner
Rozgity jako zwycięzca konkursu zgarnęły główna nagrodę w wysokości 4 tys. zł. Jak została skonsumowana?

– Nagrodę wydamy dopiero w tym roku na potrzeby naszej miejscowości i mieszkańców – odpowiada sołtys Rozgit.

Jak podkreśla Jacek Szydło, wójt gminy Dywity,konkurs „Czysta Wieś” jest konkursem ważnym i szczególnym.

– Jego celem jest poprawa estetyki wsi oraz integracja mieszkańców wokół realizacji wspólnych zadań na rzecz swoich małych ojczyzn – mówi wójt Jacek Szydło. – Zapraszam serdecznie wszystkie sołectwa do zgłaszania się do konkursu.

W tym roku konkurs potrwa od 16 maja do 21 sierpnia. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest pisemne zgłoszenie, które należy dostarczyć do Urzędu Gminy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 maja 2016 r. Karty zgłoszeń wraz z regulaminem konkursu sołectwa otrzymają pocztą, będą one dostępne również w Urzędzie Gminy, ul. Olsztyńska 32 w Referacie Bezpieczeństwa, Transportu Zbiorowego i Sportu pokój nr 24 oraz na stronie internetowej www.gminadywity.pl. Karta zgłoszeniowa musi być podpisana przez sołtysa. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż do 21 sierpnia.

Konkurs rozstrzyga Komisja Konkursowa w oparciu o zbiorcze zestawienie punktów. W skład komisji wejdą przedstawiciele: organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Dywity, W–M Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, Gminnej Komisji Edukacji, mieszkańców gminy Dywity, a także przedstawiciel Lasów Państwowych nie będący mieszkańcem gminy Dywity oraz pracownik Urzędu Gminy.  

W konkursie przewidziano nagrody finansowe za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych – pamiątkowych drzewek o wartości nie wyższej niż 100 zł każda.

Nagrody finansowe:

» I miejsce - 4000 zł
» II miejsce - 3000 zł
» III miejsce - 2000 zł

Wręczenie nagród nastąpi nie później niż do 10 września 2016 roku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.