Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Waldemar Ziarek | 2016-05-13 11:42 | Rozmiar tekstu: A A A

81. rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego

Olsztyn24
Członkowie związku złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą marszałka (fot. ZPRP) | Więcej zdjęć »
Związek Piłsudczyków RP zorganizował  wczoraj (12.05) w kraju uroczyste obchody 81. rocznicy śmierci naczelnika państwa, marszałka Józefa Piłsudskiego. To za jego sprawą Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku, a następnie obroniła Europę przed bolszewicką rewolucją. Był człowiekiem, za którym podążyły tłumy, a jego głos był słyszalny dla Polaków na całym świecie.

Tegoroczna uroczystość zbiegła się z 90. rocznicą wydarzeń z maja 1926 roku, w następstwie których władzę w kraju przejął marszałek, rozpoczynając dzieło sanacji państwa. Oskarżany o zapędy dyktatorskie mówił wtedy Czyż to trzeba być dyktatorem? Jestem człowiekiem silnym, lubię decydować sam. Ale gdy patrzę na historię mojej ojczyzny, nie wierzę – naprawdę – aby można było rządzić w niej batem. Nie lubię bata.

Na Warmii i Mazurach obchody odbyły się w Olsztynie i gminie Lidzbark Warmiński. W Olsztynie Piłsudczycy złożyli kwiaty pod tablicą marszałka, a w Zespole Szkół im. Piłsudskiego w Rogóżu odbyła się uroczysta akademia i pokaz wojskowy przygotowany przez 9. Warmiński Pułk Rozpoznawczy im. Zygmunta Szendzielarza – Łupaszki.
R E K L A M A
banner
Zespól Szkół w Rogóżu to pierwsza w województwie placówka oświatowa im. Józefa Piłsudskiego, która w tym roku obchodzić będzie 70. rocznicę powstania.

Z D J Ę C I A
Komentarze [5]
~Pani / 2016-05-15 16:03
Fatycznie... szkaradztwo... okropna rzeźba.
~wot / 2016-05-13 19:51
Trzeba mieć niezły talent, by wyrzeźbić coś takiego! I brak klepek, by zgodzić się postawić to szkaradztwo przed szkołą, chyba że w celu straszenia niegrzecznych dzieci.
~allensteiner / 2016-05-13 18:01
A ten w szlafroku i sabotach to niby Piłsudski?
~allensteiner / 2016-05-13 17:59
Z szacunkiem dla śp. Marszałka, mam nadzieję, że z uwagi na uroczystości odbywające się w naszym regionie wspomniano też Jego zasługi dla polskości tych ziem...
~Kondzio / 2016-05-13 13:14
Figura Marszałka straszliwa...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl