Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Jacek Rodziewicz | 2016-05-17 14:17 | Rozmiar tekstu: A A A

IV Piknik Jeździecki odbył się w Smolajnach

Olsztyn24
V Piknik Jeździecki w Smolajnach (fot. Sylwia Znamierowska i Marek Walczak) | Więcej zdjęć »
W sobotę (14.05) w Smolajnach gm. Dobre Miasto odbył się V Piknik Jeździecki. Organizatorem zawodów był Jeździecki Uczniowski Klub Sportowy „Galop” przy Zespole Szkół Rolniczych w Smolajnach. Impreza była finansowana ze środków pozyskanych z Otwartego Konkursu Ofert Powiatu Olsztyńskiego.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych, impreza cieszyła się wysoką frekwencją. Do Smolajn dojechali jeźdźcy i konie z:

» KJ Palmowski – Spręcowo
» KJ Kamiński – Ignalin
» Folwark Knopin
» Stajnia u Doktorka
» KJ Dągi
» Janczary Barczewko
» Amador Morąg
» SK Liski
» zawodnicy indywidualni bez przynależności klubowej oraz członkowie Klubu JUKS „Galop”.
R E K L A M A
banner
Sędzią głównym zawodów był pan Tadeusz Zabolewicz.

W klasie mini LL z trafieniem w normę czasu, wystartowało 18 zawodników, z czego większość skorzystała z możliwości dwóch przejazdów. I miejsce zajęła Maja Sitkowska na koniu Cygana z KJ Amador Morąg, II miejsce - Michalina Mizerka na koniu Piorun, która reprezentowała JUKS „Galop” w Smolajnach, a III miejsce – Emilia Podgórniak na koniu Omena, również reprezentantka JUKS „Galop” w Smolajnach.

W klasie LL z trafieniem w normę czasu, wystartowało 27 zawodników i koni. Niektórzy również skorzystali z możliwości dwóch przejazdów. W tej klasie zwyciężyła Sylwia Wagner na koniu Karino z Klubu Jeździeckiego Kamińskich z Ignalina, II miejsce zajęła Izabela Bancewicz na klaczy Stella reprezentująca stajnię Janczary z Barczewka, a III miejsce – Zuza Piotrowicz na koniu Promesa z Klubu Jeździeckiego Palmowski ze Spręcowa.

W klasie L wystartowało 10 zawodników, na 12 koniach. I miejsce zajęła Małgorzata Bielecka na koniu Dagny z KJ Palmowski Spręcowo, II miejsce - Zuza Piotrowic na Promesie, również z KJ Palmowski Spręcowo, zaś III miejsce – Aleksandra Dec na koniu Pessaro z KJ Kamińskch z Ignalina.

Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczali zawodnikom: wicestarosta olsztyński Joanna Michalska, przewodnicząca Rady Powiatu Olsztyńskiego Alicja Wąsik, radny Powiatu Olsztyńskiego Jarosław Wolak oraz dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olsztynie Barbara Guga, dyrektor ZSR w Smolajnach Joanna Maziuk, burmistrz Dobrego Miasta Stanisław Trzaskowski, delegat Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Olsztynie Antoni Nikiel oraz przewodniczący Rady Rodziców ZSR w Smolajnach Krzysztof Olewiński.

Zawody miały rangę towarzyskich i jak co roku odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze sportowej rywalizacji.

Jacek Rodziewicz

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl