Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-05-18 23:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Nową galerię sztuki współczesnej otwarto w Olsztynie

Olsztyn24
Na pierwszym wernisażu w Olsztyńskiej Galerii Sztuki | Więcej zdjęć »
Miłośnicy sztuki współczesnej powinni być zadowoleni z informacji, że w Olsztynie otwarto nową galerię sztuki - Olsztyńską Galerię Sztuki. Galeria mieszcząca się przy ulicy Grunwaldzkiej 4a/5 po raz pierwszy otworzyła swoje podwoje 14 maja, w Noc Muzeów.

Założeniem galerii jest prowadzenie działalności wystawienniczej. Celem twórców galerii jest promowanie i pokazywanie sztuki odpornej na chwilowe trendy i modę. Chcą doceniać artystów, którzy konsekwentnie podążają własną drogą, nie ulegają pokusom dostosowania się do oczekiwań odbiorców - artystów utalentowanych, szczerych i autentycznych.

Ambicją twórców galerii jest organizowanie wernisaży w galerii i siedzibach firm, publikowanie katalogów z prezentowanymi pracami oraz wspieranie i promowanie młodych artystów. Galeria została stworzona z myślą o upowszechnianiu i prezentowaniu bogatego dorobku wielu znaczących, uznanych artystów oraz tych, którzy dopiero wkroczyli w świat sztuki.
R E K L A M A
banner
Na pierwszą wystawę w Olsztyńskiej Galerii Sztuki wybrano prace wybitnego, uznanego artysty profesora Ludwika Maciąga. Dzieła tego twórcy znajdują się przede wszystkim w zbiorach muzealnych, ale także w kolekcjach prywatnych i niezbyt często są pokazywane szerszej publiczności. Stąd szczególna okazja, aby zobaczyć fragment dorobku artysty - wyjątkową kolekcję starannie wybranych, akwarel na papierze. Najstarsza z prezentowanych na wystawie prac pochodzi z 1942 roku i nosi tytuł „Pejzaż z rzeczką”. Jest też pozycja z 1977 roku oraz  kilka prac z lat 90. Większość akwarel datowanych jest na lata 2001 – 2007.

Wystawę profesora Ludwika Maciąga pt.„Za oknem jest pejzaż” będzie można oglądać do 3 czerwca 2016 r. w godzinach otwarcia galerii: wtorek-piątek 12:00-17:00 i sobota 11:00-15:00.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~Redakcja / 2016-10-05 22:41
Olsztyńska Galeria Sztuki, Olsztyn ul. Grunwaldzka 4a/5
~ / 2016-05-24 20:03
To już w Olsztynie nie promuje się największego z największych samozwańczego profesora ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl