Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email ep | 2016-05-25 15:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Sztuka to też komunikacja. ZPE zaprasza na Wyjątkowy Wernisaż

Olsztyn24
Uczniowie ZPE przygotowali na wernisaż ponad 100 obrazów olejnych (fot. ZPE - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ponad 100 obrazów olejnych, autorstwa głównie niepełnosprawnych uczniów Zespołu Placówek Edukacyjnych, będzie można podziwiać i kupić we wtorek 31 maja w Centrum Ukiel przy ul. Kapitańskiej. Wernisaż połączony z aukcją zaczyna się o godz. 17.

- Można powiedzieć, że to podsumowanie blisko dwuletniej pracy autorów - mówi Anna Wangin, nauczyciel ZPE, organizator akcji. - Uczniowie bardzo cieszą się z możliwości zaprezentowania swoich prac, choć nie do końca wierzą, że mogą one zachwycać...

Prac jest ponad sto, wszystkie namalowane farbą olejną na płótnie. Większość wyszła spod pędzla najstarszych uczniów ZPE. Między innymi Pauliny i Daniela z zespołem Downa czy Mateusza i Adama z autyzmem. Swój artystyczny wkład mieli też jednak nauczyciele i pracownicy ZPE. Autorami obrazów są także mamy niepełnosprawnych uczniów, którzy przez ostatnie dwa lata realizowały się malarsko na Klubie Rodzica. Kilka swoich dzieł podarowali też przyjaciele placówki, m.in. Izabela Janiszewska-Obarek i Piotr Obarek, wykładowcy Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Wszystkie obrazy będzie można już nie tylko zobaczyć, ale i kupić. Około 20 prac wylicytowanych zostanie na aukcji, prowadzonej przez Michała Poryckiego z Polskiego Radia Olsztyn. Pozostałe, wycenione wcześniej, będą do kupienia po imprezie. Wernisaż zaczyna się o godz. 17, we wtorek 31 maja, w Centrum Ukiel. Jeśli pogoda dopisze, aukcja odbędzie się w plenerze. W razie deszczu -  w kapitanacie.

- Bardzo zachęcam wszystkich do udziału w wernisażu - mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE . - Sztuka osób niepełnosprawnych nie tylko dostarcza estetycznych wrażeń, jest także dowodem ich sprawczości, a nawet komunikacji ze światem. Kupując obrazy pomożecie Państwo niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży. Całkowity dochód ze sprzedaży obraz będzie przekazany Stowarzyszeniu Wyjątkowe Serce.
R E K L A M A
banner
ep

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.