Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2016-05-31 17:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Bieg z tradycją, ale w nowej odsłonie

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji (fot. Marcin Kierul)
Nowa nazwa, nowe logo i nowa trasa - tak w skrócie można opisać Ukiel Olsztyn Półmaraton, kontynuację Półmaratonu Jakubowego. O zmianach rozmawiano podczas dzisiejszej (31.05) konferencji prasowej w Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel”.

Historia imprez biegowych zaczęła się w Olsztynie w latach 90. ubiegłego wieku od Biegu Jakubowego. Po kilku latach powrócono do tego pomysłu i od tego czasu Ośrodek Sportu i Rekreacji raz w roku organizował najpierw bieg, a później Półmaraton Jakubowy. Zawody cały czas związane były ze Starym Miastem oraz Śródmieściem. Dopiero w ubiegłym roku przeniesiono je na teren Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”.

- Mając tak wspaniałe walory przyrodnicze i obiekty, którymi możemy się poszczycić, chcemy je promować - podkreślał podczas dzisiejszej (31.05) konferencji prasowej prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - To jednocześnie okazja, by pokazać potencjał tego miejsca nie tylko mieszkańcom naszego miasta, ale i przyjezdnym.
R E K L A M A
banner
Aby skutecznie promować nie tylko stolicę regionu, ale też jego wizytówkę - czyli Jezioro Ukiel - organizatorzy postanowili od nowa zbudować markę półmaratonu.

- Zmieniliśmy nazwę imprezy, a co za tym idzie także jej logo - opisywał Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. - W dalekosiężnych planach mamy połączenie dwóch jezior, czyli Ukielu i Długiego. To dopiero wówczas, gdy będziemy mieli objazd ulicy Bałtyckiej. A jeśli dodatkowo uda się wykorzystać drogę na Gietrzwałd, moglibyśmy wręcz pokusić się o imprezy maratońskie.

Ukiel Olsztyn Półmaraton będzie poprowadzony ulicami Kapitańską, Schumana, Sielską, Lotniczą, a także przez ścieżki pieszo–rowerowe przy jeziorze.

- Ta trasa jest bardzo różnorodna - zaznaczyła Marta Barcewicz, olsztyńska biegaczka. - Jest asfalt i szuter, są też przewyższenia i podbiegi. To wszystko sprawia, że ten półmaraton można zaliczyć do jednego z trudniejszych w naszym kraju. To dodatkowe wyzwanie dla biegaczy. Przyznam, że w ubiegłym roku sama wylałam tu siódme poty.

Kolejne zmiany to klasyfikacje wiekowe. W ubiegłych latach grupy były dzielone co 10 lat, w tym roku - co pięć. Dzięki temu wzrosła też pula nagród, która wyniesie blisko 20 tys. zł.

Ukiel Olsztyn Półmaraton zostanie rozegrany 18 września.
Komentarze [1]
~Miłośnik Olsztyna / 2016-06-02 10:47
21 lat temu zadebiutował w Olsztynie Bieg Jakubowy. Piękna historia i nazwa wymyślona przez działaczy i miłośników sportu w ubiegłym stuleciu. Kontynuowana przez lata z różnymi skutkami, ale przetrwała do 31.05.2016 r. Dziś już tego nie ma. Jest Ukiel Półmaraton. Poprzednie lata są nie ważne. Władza wymyśliła inna nazwę a to co było poszło w nie pamięć ... Po nas choćby potop. Ważne jest dziś. 21 lat historii nie ma znaczenia. Gratuluje pomysłu. A tak na po prawdzie - cały świat biega maratony w miastach, by je promować. Olsztyn będzie swoje biegi rozgrywał na peryferiach w lasach, tak gdzie przypadkowi widzowie pojawia się czasami. Promujmy drzewa, jezioro i siebie... GRATULACJE.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl