Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-06-03 18:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzisiaj główne wydarzenia jubileuszowych X Światowych Dni Bajki

Olsztyn24
Inauguracja X Światowych Dni Bajki w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Od środy (1.06) w Olsztynie trwają wydarzenia objęte programem X Światowych Dni Bajki. M.in. w środę bajki czytano w olsztyńskich tramwajach, a w czwartek bajki napisane przez warmińskie autorki można było usłyszeć na Placu Jana Pawła II. Dziś (3.06) odbyły się najważniejsze wydarzenia tej pięciodniowej imprezy: uroczyste otwarcie X Światowych Dni Bajki, Parada Postaci Bajkowych i bajkowy piknik w Parku Centralnym.

Jak oceniają organizatorzy Światowych Dni Bajki z Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Bajka, zainteresowanie dzisiejszymi wydarzeniami było rekordowe. Wzięło w nich udział co najmniej 1300 dzieci i dorosłych. Trzon uczestników stanowiły przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Olsztyna. W wydarzeniach wzięła też udział liczna reprezentacja Biblioteki Publicznej w Słoneczniku.

Oficjalna inauguracja tegorocznych Światowych Dni Bajki nastąpiła w południe pod olsztyńskim ratuszem. Uczestników wydarzenia, w imieniu władz miasta, powitał wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma, wręczając maluchom wypieczone w jednej z olsztyńskich piekarni symboliczne klucze do bram miasta oraz „czarodziejskie” różdżki.
R E K L A M A
banner
- To wydarzenie jest stałym gościem w naszym mieście - powiedział wiceprezydent. - Przekazuję uczestnikom czarodziejskie klucze i różdżki z życzeniami, żeby to był naprawdę bajkowy dzień.

Na placu przed ratuszem zebrało się kilka setek bajkowych postaci: wróżek, czarownic, pszczół, elfów, zwierzątek, smerfów czy rycerzy. Inwencja twórców przebrań okazała sie przeogromna.

- Ach, witajcie moi mili, świetnie, żeście tu przybyli - dzieci recytowały okolicznościowy wierszyk, przygotowany na inaugurację dni bajki. - Chyba dobrze mi się zdaje, że jesteście z różnych bajek. Wy, bajkowi siostro, bracie, pewnie się już dobrze znacie, więc pokłońcie się ku sobie, uściśnijcie dłonie obie.

Dzieci proponowały także w wierszu, by radni i władze Olsztyna w czasie Światowych Dni Bajek wybrały się na wakacyjny wypoczynek, a postacie z wszystkich bajek przeniosły się do tramwajów i dostały miejską kartę.

Po uroczystości na Placu Jana Pawła II, dzieci wraz z opiekunami ruszyły na Paradę Postaci Bajkowych. Barwny korowód przeszedł ulicami 11 Listopada, Staromiejską, Starym Miastem i Staszica do Parku Centralnego na wielki piknik. Ale o pikniku w odrębnym materiale.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Otwarcie X Światowych Dni Bajki w Olsztynie

»

03-06-2016

image
Parada Postaci Bajkowych 2016 w Olsztynie

»

03-06-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl